У Туреччині спалахнув російський літак Sukhoi Superjet 100. Пабліки пишуть про "конструктивну помилку"
В аеропорту Анталії в Туреччині після приземлення спалахнув двигун виробленого в країні-агресорі Росії пасажирського літака Sukhoi Superjet 100, він належить російській авіакомпанії "Азимут". Про це проінформувало 24 листопада турецьке профільне видання AirportHaber.
У матеріалі наголошують, що літак приземлявся "у складних метеоумовах", а пожежу помітили вже після зупинки літака на злітно-посадковій смузі (ЗПС).
Пожежні розрахунки в короткий термін прибули на місце і почали гасити пожежу. Через інцидент злітно-посадкову смугу аеропорту було тимчасово закрито. На місці займання працювали пожежники.
Через інцидент в аеропорту призупинили приземлення літаків, а деякі рейси відклали, пише видання.
За попередньою інформацією, жертв і постраждалих унаслідок пожежі немає.
Російське РБК пише, що на борту Sukhoi Superjet 100 перебувало, за різними даними, від 91 людини, із яких четверо є членами екіпажу (дані адміністрації аеропорту Анталії) до 95, зокрема шестеро членів екіпажу (дані міністерства транспорту Туреччини). Людей евакуювали, а пожежу загасили.
Російський Telegram-канал "ВЧК-ОГПУ" стверджує, що їхні джерела кажуть, що в літака спочатку відмовив автопілот, через що приземлення відбувалося в режимі Direct Mode (резервна система управління).
"Під час посадки літак перевищив допустиму швидкість, через що торкання із ЗПС було жорстким, і конструктивна помилка розташування задніх стійок шасі і паливних баків [...] стали причиною пожежі. Дивом вдалося уникнути людських жертв, літак не підлягає відновленню", – ідеться в пості.
Паблік пише, що з такої самої причини 2019 року Sukhoi Superjet 100 спалахнув у московському аеропорту Шереметьєво, і тоді загинула 41 людина.
Контекст:
Sukhoi Superjet 100 – перший пасажирський літак, який розробили в Росії після розпаду СРСР. Його експлуатують із 2008 року.
У березні 2022 року російсько-французька компанія PowerJet, яка випускала двигуни SaM146 для Sukhoi Superjet 100, через санкції за повномасштабне вторгнення Росії в Україну припинила їхнє технічне обслуговування і ремонт, повідомляло "Інтерфакс" із посиланням на наближене до авіапрому джерело.