Угорщина до 2050 року може відмовитися від російського газу – міністр технологій та промисловості

Угорщина планує скоротити споживання газу
Фото: EPA
До 2050 року імпорт російського газу в Угорщину може впасти до нуля. Про це заявив міністр технологій та промисловості країни Ласло Палкович 4 жовтня під час форуму, який організувало видання Portfolio.hu.

Серед нинішніх завдань уряду Палкович виділив перегляд національної енергетичної стратегії, щоб додати до неї, зокрема, значне скорочення частки природного газу в енергетичному балансі та збільшення частки альтернативних джерел енергії.

Він зазначив, що у 2023 році потрібно вжити заходів щодо скорочення попиту на газ, а надалі – заходів щодо енергоефективності та електрифікації.

Агентство Reuters зазначило, що Угорщина за контрактом, підписаним у 2021 році, отримує від РФ 4,5 млрд м&³3; газу на рік.

За словами Палковича, як перший крок Угорщина має намір скоротити частку газу в загальному споживанні енергії до 26% до 2030 року з 35% у 2021 році (приблизно на 2,4 млрд м&³3;).

Також міністр розповів, що капітальний ремонт угорської енергетичної системи коштуватиме приблизно €24 млрд, €16 млрд з яких надійде з фінансування ЄС.

Контекст:

За довгостроковою угодою з Росією, підписаною минулого року, до початку війни в Україні, Угорщина отримує 3,5 млрд м&³3; газу на рік через Болгарію та Сербію і ще 1 млрд м&³3; трубопроводом з Австрії. Угода з "Газпромом" розрахована на 15 років.

Після вторгнення РФ в Україну, яке розпочалося 24 лютого, країни Заходу ввели кілька пакетів санкцій проти Росії, а також почали масово відмовлятися від російських нафти і газу та шукати їм альтернативу.

Навесні Угорщина кілька тижнів блокувала шостий пакет санкцій ЄС, до якого входить часткове ембарго на нафту. Сіярто 6 липня сказав, що Угорщина не може відмовитися від російської нафти. За його словами, "це фізично неможливо".

23 серпня Угорщина виступила проти нових енергетичних санкцій проти РФ і візових обмежень для росіян.

Угорщина приблизно на 85% залежить від імпорту російського газу та на 65% сирої нафти з Росії. Крім того, вона імпортує меншу частину необхідної їй електроенергії, тому її вразливість у разі енергетичної кризи в Європі, на думку аналітиків, висока, повідомляло Reuters.