В афганській провінції таліби заборонили лікарям допомагати жінкам без супроводу чоловіків
Влада радикального руху "Талібан" в афганській провінції Газні заборонила лікарям надавати допомогу жінкам, якщо їх не супроводжує чоловік. Раніше пацієнтки могли приходити до лікарень із родичками, повідомляє Etilaatroz.
Комісія талібів за наймом вирішила, що це "незаконно та аморально", якщо жінка звертається до лікарні без відома чоловіків та в супроводі іншої жінки. Від лікарів вимагали утримуватися від діагностики хвороби та лікування жінок без присутності родича-чоловіка.
Також комісія закликала не допускати жінок без чоловіків у лікарні та клініки і не дозволяти їм у будь-який спосіб потрапляти до медичних центрів.
Контекст:
"Талібан" був при владі в Афганістані з 1996-го до 2001 року, угруповання насаджує закони шаріату у своїй суворій інтерпретації. Дівчата віком від 10 років і жінки не мали права навчатися, працювати та виходити на вулицю без супроводу чоловіка чи родича чоловічої статі, зазначає "ВВС News Україна". Жінки мали носити паранджу. Тих із них, кого звинуватили у зраді, забивали камінням до смерті.
Цього року, коли "Талібан" знову захопив владу в країні, представники угруповання обіцяли, що не відновлюватимуть жорстких порядків, які обмежують права жінок. Водночас жінкам уже заборонили займатися спортом, очолювати міністерства та зніматися у теледрамах. Також їм не дозволено навчатися разом із чоловіками.
Таліби ліквідували міністерство у справах жінок Афганістану і створили замість нього орган, який виконуватиме функції ісламської "поліції моралі".
18 вересня телерадіокорпорація ВВС повідомила, що рух "Талібан" позбавив дівчаток можливості навчатися у середніх школах Афганістану.
29 жовтня правозахисна організація Human Rights Watch заявила, що таліби вводять у провінціях Афганістану суворіші правила, ніж ті, про які раніше оголошували лідери угруповання.