У МЗС нагадали українцям про правила поведінки в Туреччині в умовах надзвичайного стану
На час продовження надзвичайного стану до 20 липня Міністерство закордонних справ України радить громадянам, які планують поїздки до Туреччини чи вже перебувають на її території, мати при собі документи, що посвідчують особу.
Міністерство закордонних справ попередило українців про продовження на три місяці надзвичайного стану в Туреччині, повідомив департамент консульської служби МЗС України у Twitter.
"Туреччина продовжила надзвичайний стан ще на три місяці. Рекомендації МЗС українцям залишаються чинними",– зазначили в повідомленні.
Українське зовнішньополітичне відомство радить громадянам України, які планують поїздки до Туреччини чи вже перебувають на її території, мати при собі документи, що посвідчують особу, а також дотримуватися низки рекомендацій, оприлюднених у липні 2016 року. Саме тоді рішенням президента Реджепа Таїпа Ердогана було введено надзвичайний стан терміном на три місяці.
Зокрема, на період надзвичайного стану в Туреччині діють окремі обмеження на пересування, проведення мітингів, демонстрацій, зборів. Правоохоронці Туреччини можуть проводити вибіркові перевірки документів і навіть заборонити в'їзд/виїзд окремим особам із держави.
На вказаний період також посилюють контроль засобів масової інформації, окремі з яких можуть забороняти або обмежувати доступ до них. У разі виникнення відповідних обставин без спеціального дозволу може бути вилучено або конфісковано майно.
Призупиняються або забороняються різні розважальні заходи.
Зовнішньополітичне відомство України радить громадянам у разі затримання, потрапляння в ситуацію, яка загрожує життю та здоров'ю, звертатися до посольства України в Туреччині за номером телефону: +90 533 307 72 32, e-mail: emb_tr@mfa.gov.ua чи Генерального консульства України в Стамбулі за телефоном: +90 530 612 55 77, e-mail: gc_tr@mfa.gov.ua або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 16 57.
У липні 2016 року в Туреччині відбулася спроба військового перевороту. Заколот у країні був придушений за кілька годин.
Після придушення бунту в Туреччині був введений режим надзвичайного стану, проведені масові звільнення й арешти підозрюваних у причетності до спроби перевороту, закрито понад 100 ЗМІ.
11 жовтня 2016 року та 3 січня 2017 року в Туреччині продовжували режим надзвичайного стану. Пізніше заявили, що надзвичайний стан діятиме до 20 липня 2017 року.