В ОБСЄ закликали владу Туреччини звільнити всіх засуджених журналістів
У Туреччині за причетність до руху проповідника Фетхуллаха Гюлена засудили 25 журналістів, представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір закликав владу країни зняти з них усі обвинувачення.
Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір закликав турецьку владу звільнити засуджених напередодні журналістів і зняти з них усі обвинувачення. Про це йдеться в заяві Дезіра на сайті організації.
Представник ОБСЄ також нагадав, що під час розслідування так і не було одержано доказів обвинувачень, висунутих журналістам.
"Я також настійно закликаю переглянути питання, пов'язані з незалежністю судової влади та її здатністю захищати свободу висловлення думки як конституційне право, а також питання про право підсудних на справедливий судовий розгляд", – заявив Дезір.
За його словами, незалежні засоби масової інформації відіграють важливу роль в інформуванні громадськості. Окрім того, різні думки тільки зміцнюють суспільство.
"Їх потрібно захищати, а не затикати", – підкреслив Дезір.
У Туреччині в липні 2016 року відбулася спроба військового перевороту, заколот було придушено протягом кількох годин. Daily Sabah зазначає, що з моменту путчу було заарештовано понад 50 тис. осіб.
Влада Туреччини відразу ж закрила понад 130 чинних засобів масової інформації, після чого почалися арешти журналістів.
9 березня стало відомо, що Вищий кримінальний суд у Стамбулі засудив 25 журналістів до різних термінів позбавлення волі за нібито причетність до руху проповідника Фетхуллаха Гюлена, якого турецька влада звинувачує в організації спроби державного перевороту.
Влада країни стверджує, що до організації перевороту причетний опозиціонер Гюлен, і вимагає його екстрадиції. Сам проповідник попросив США не виконувати вимог Туреччини і назвав прохання Анкари про екстрадицію політичною вендетою.