У РФ із законопроекту про контрсанкції вилучили норму, за якою під обмеження потрапляли майже всі російські компанії з іноземним капіталом
Після першого читання в законопроекті про контрсанкції РФ була норма, що передбачає обмеження для роботи компаній, якщо частка іноземного капіталу у них була 25% і більша. У другому читанні цю норму з документа вилучили.
Російська Держдума 17 травня ухвалила законопроект про заходи у відповідь на санкції США у другому читанні. Про це повідомляє агентство "РИА Новости".
Із документа до другого читання вилучили норму, згідно з якою під обмеження могли потрапити майже всі російські компанії та банки з іноземною участю. Після першого читання у законопроекті була норма, що передбачає обмеження для роботи компаній, якщо частка іноземного капіталу була 25% і більша. Це ставило під загрозу можливість їх участі в державних і муніципальних закупівлях та приватизації.
Агентство зауважує, що спочатку законопроект передбачав 16 заходів, але до другого читання їх залишилося шість. Також до другої редакції із законопроекту прибрали згадки конкретних галузей, товарів і послуг.
Держдума розгляне законопроект у третьому читанні 22 травня.
6 квітня Вашингтон оголосив про санкції проти 24 російських бізнесменів і високопосадовців, а також низки компаній. Американське міністерство фінансів пояснило, що до таких заходів удалися для виконання закону "Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій" (CAATSA), який у серпні 2017 року схвалив президент Дональд Трамп.
13 квітня в Держдуму РФ подали законопроект "Про заходи впливу (протидії) на недружні дії США і (або) інших іноземних держав". Зокрема, "закон про антисанкції" передбачає заборону на ввезення сотень лікарських препаратів виробництва США.
Спікер Держдуми РФ В'ячеслав Володін заявив, що під санкції США потрапили понад 400 юросіб і 200 громадян Росії. Він додав, що закон про антисанкції покликаний "вирішити ці завдання".
У першому читанні документ ухвалили 15 травня.