В Угорщині назвали "символічним" ордер на арешт Путіна
"Ми переконані, що символічні дії не наблизять завершення цієї війни. Я думаю, що цей конкретний випадок скоріше символічний, тому що, очевидно, російський президент не поїде в жодну країну, де його можуть заарештувати", – сказав Модьор.
Відповідаючи на запитання, чи варто переслідувати Путіна в суді, Модьор сказав, що з усіма людьми, відповідальними за воєнні злочини, мають поводитися згідно із законом.
"Ця позиція Угорщини стосується всіх випадків, незалежно від національності, країни чи будь-якої належності. Ми переконані, що врешті-решт справедливість перемагає. Можливо, у більш довгостроковій перспективі, ніж у короткостроковій. Скажімо, ми загалом підтримуємо справедливість, як би важко її не було досягти", – сказав він.
Раніше глава адміністрації прем'єр-міністра країни Віктора Орбана Гергей Гуяш заявив, що Угорщина не заарештовуватиме Путіна, якщо він в'їде у країну.
Контекст:
17 березня МКС видав ордер на арешт Путіна й дитячої омбудсменки у РФ Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації дітей з окупованих районів України в Росію.
Тепер Путін має офіційний статус підозрюваного у скоєнні міжнародного злочину – незаконній депортації й переміщенні українських дітей, зазначили в Офісі генпрокурора України.
Спікер Путіна Дмитро Пєсков, коментуючи рішення МКС, заявив, що у Кремлі "сам підхід до питання вважають обурливим і неприйнятним".
Путін може постати перед судом, незважаючи на аргументи Москви про те, що на Росію не поширюються рішення Міжнародного кримінального суду, заявив головний прокурор МКС Карім Хан 17 березня.
Видання МКС ордера на арешт Путіна є "поворотним моментом", зазначив президент України Володимир Зеленський 19 березня.