В Україні пом'якшили карантин, Байден зустрівся з Путіним, скандал у фракції "Голос". Головне за день
Байден зустрівся з Путіним
Президент США Джо Байден і президент Росії Володимир Путін зустрілися 16 червня в Женеві. За підсумками вони провели окремі пресконференції.
Байден заявив, що обговорював із Путіним теми прав людини, територіальну цілісність України, кібербезпеку, гуманітарну ситуацію в Сирії, створення Іраном ядерної зброї, статус Арктики як мирного регіону. Він передав Путіну перелік із 16 критично важливих структур, які має бути захищено від кібератак. Президент США переконаний, що Путін не хоче холодної війни.
Російський лідер сказав, що країни домовилися повернути послів у столиці РФ та США. Він назвав переговори конструктивними і заявив про те, що "промайнули зірниці довіри". Водночас президент РФ заперечує причетність Росії до атаки на американський трубопровід.
В Україні карантин пом'якшили, але продовжили до кінця літа
Кабінет Міністрів продовжив карантин в Україні до 31 серпня й установив на всій території країни "зелений" рівень епідемічної небезпеки. Проведення масових заходів у приміщеннях дозволяють зі 100-відсотковим наповненням і без обмеження дистанції між присутніми. Водночас масковий режим не обов'язковий за певних умов.
Скандал у "Голосі"
У середу половина членів депутатської фракції "Голос" оголосила про створення парламентського об'єднання і про недовіру голові фракції Ярославові Железняку. До нового об'єднання увійшли Соломія Бобровська, Галина Васильченко, Юлія Клименко, Роман Лозинський, Наталія Піпа, Ольга Стефанишина, Володимир Цабаль, Андрій Шараскін, Ярослав Юрчишин та Олександра Устінова. Вони ініціювали виключення зі складу фракції голови партії Кіри Рудик.
У "Голосі", коментуючи заяву колег, нагадали, що нардепи мають право вийти із фракції і що, відповідно до закону про регламент Ради, тільки позафракційні парламентарії можуть створювати свої групи.
Однак закон про регламент не забороняє нардепам створювати об'єднання, не покидаючи складу фракції. Об'єднання не має таких прав, які є у фракцій і груп.
Припис НАЗК Вітренку
Національне агентство з питань запобігання корупції визнало незаконним рішення про призначення Юрія Вітренка на посаду голови правління НАК "Нафтогаз України". У відомстві повідомили, що, будучи в.о. міністра енергетики, Вітренко порушив п. 1 ч. 1 ст. 26 закону України "Про запобігання корупції" і впливав на роботу НАК "Нафтогаз України".
У зв'язку із цим голова наглядової ради НАК Клер Споттісвуд повідомила, що скликала позачергове засідання наглядової ради та ініціювала усунення Вітренка. Вона вважає, "що таке усунення відповідає інтересам "Нафтогазу" й України".
Вітренко вважає, що припис НАЗК суперечить "букві та духу закону".
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль оскаржив припис в Окружному адмінсуді Києва.