Байден про зустріч із Путіним: Тональність була гарною, позитивною
"Маю сказати, що тональність нашої зустрічі була гарною, позитивною. Не було жодних різких дій. Коли я був не згоден, я говорив про це, якщо він не погоджувався, він заявляв про це прямо, але цього не робили в якійсь перебільшеній атмосфері, дуже багато залежало від цієї зустрічі", – заявив Байден.
Президент США пояснив, що вважав важливим зустрітися з Путіним особисто, "щоб не було помилки або викривлення" того, що він хотів повідомити, і вважає це завдання виконаним. Він також назвав основні моменти, які хотів обговорити особисто.
"По-перше, визначити сфери практичної роботи, яку наші дві країни могли б виконати для просування наших спільних інтересів, а також на благо всього світу. По-друге, повідомити безпосередньо, що Сполучені Штати будуть реагувати на дії, які завдають шкоди нашим життєво важливим інтересам або інтересам наших союзників. І по-третє, чітко викласти пріоритети нашої країни та наші цінності, щоб він почув це просто від мене", – сказав Байден.
Путін назвав розмову з Байденом "дуже конструктивною" і результативною.
Контекст:
Байден і Путін сьогодні зустрілися в Женеві на віллі XVIII століття, обгородженій барикадами і колючим дротом. У Білому домі заявляли, що саміт Байдена і Путіна – не подарунок Росії і що президент США не має наміру йти на поступки главі Кремля. Путін зазначив, що не очікує "нічого проривного" від зустрічі з Байденом.
У Кремлі повідомляли, що Путін і Байден під час зустрічі обговорять актуальні питання міжнародного порядку денного, "зокрема боротьбу з пандемією коронавірусу й урегулювання регіональних конфліктів".
Коментуючи зустріч із президентом РФ, у Білому домі заявляли, що Байдену важливо сісти з Путіним "віч-на-віч", щоб "чітко визначити, якими є наші позиції, щоб зрозуміти, які його позиції", а також "спробувати врегулювати розбіжності і визначити сфери, у яких ми можемо добитися прогресу".
Прессекретарка Білого дому Джен Псакі розповідала, що на зустрічі Байден планує говорити з Путіним про ситуацію в Україні та Білорусі.
Байден запропонував Путіну зустрітися на найвищому рівні "для обговорення всього спектра питань, які стоять перед США та Росією", під час телефонної розмови 13 квітня на тлі ескалації ситуації на Донбасі. Байден підкреслив "незмінну підтримку Сполученими Штатами суверенітету і територіальної цілісності України", висловив занепокоєність нарощуванням військової присутності Росії на кордоні з Україною і в окупованому Криму.