Великобританія заборонить продаж нових бензинових автомобілів із 2030 року
У межах боротьби зі змінами клімату уряд Великобританії переніс терміни заборони продажу бензинових і дизельних машин на п'ять років – із 2035-го на 2030 рік.
Великобританія заборонить продаж нових бензинових і дизельних автомобілів із 2030 року – це на п'ять років раніше, ніж планували до цього, повідомляє Reuters.
Таке рішення ухвалив кабінет прем'єр-міністра Бориса Джонсона в межах "зеленої революції", мета якої – звести до мінімуму викиди СО₂ в атмосферу до 2050 року.
Минулого року Великобританія стала першою країною "Великої сімки", яка законодавчо закріпила мету про нульові викиди, що вимагає радикальних змін у видах пересування британців, їхньому способі життя та харчуванні, зазначає агентство.
За словами Джонсона, до цього плану залучать £12 млрд ($16 млрд) державних коштів. Передбачають, що до 2030 року у країні з'явиться 250 тис. висококваліфікованих "зелених" робочих місць.
За оцінками Міжнародного енергетичного агентства, на транспорт припадає 24% світових викидів CO₂.
Паризька кліматична угода, яка набула чинності 4 листопада 2016 року, передбачає заходи щодо недопущення зміни клімату. Для початку її дії необхідно, щоб документ ратифікували не менше ніж 55 країн, які разом викидають понад 55% парникових газів у світі. Договір має замінити Кіотський протокол, який закріплював нормовані зобов'язання зі скорочення викидів парникових газів. Документ ратифікували приблизно 200 країн, зокрема Україна.
Паризька хартія передбачає: обмеження викидів парникових газів до рівня, коли їх повністю поглинатимуть рослини й океани, до кінця поточного століття; уповільнення зростання середньорічної температури, з тим щоб вона не перевищувала більше ніж на два градуси середньорічну температуру планети в індустріальні часи; створення фонду, за допомогою якого багаті країни допомагатимуть бідним переходити на чистіші види енергії.