Вибори у Держдуму. В "Единой России" заявили про отримання конституційної більшості, остаточні результати ще не оголосили
Прохідний бар'єр подолали п'ять партій. Крім "Единой России", що підтримує політику президента РФ Володимира Путіна, це Комуністична партія РФ, Ліберально-демократична партія Росії, "Справедливая Россия – За правду" і "Новые люди".
Голоси, за попередніми результатами голосування по федеральному округу, було розподілено так:
- "Единая Россия" – 49,82%
- КПРФ – 18,93%
- ЛДПР – 7,55%
- "Справедливая Россия – За правду" – 7,46%
- "Новые люди" – 5,32%
Як пишуть "Ведомости", голова Центрвиборчкому Елла Памфілова сказала, що явка становила 51,68%.
Заступник секретаря генради партії "Единая Россия" Сергій Пермінов заявив виданню, що політсила отримає конституційну більшість у Держдумі нового скликання. За його словами, це 120 мандатів за списком партії і 198 – за підсумками голосування на одномандатних округах. Другою за розміром, як прогнозують, буде фракція КПРФ.
Остаточні результати виборів ЦВК планує оголосити 24 вересня, пише РБК.
Контекст:
Вибори в Держдуму тривали з 17-го до 19 вересня, вперше з 1993 року – без спостерігачів ОБСЄ.
Голосування організували і на окупованих територіях України. Центрвиборчком РФ дозволив жителям ОРДЛО голосувати онлайн. Правозахисники повідомляли, що жителів ОРДЛО, які отримали російський паспорт, повезуть у Ростовську область для голосування. Цю інформацію підтвердили.
Голова російської комісії РПЛ із міжнародної співпраці у галузі прав людини Кирило Вишинський сказав, що приблизно 150 тис. жителів ОРДЛО дистанційно проголосували на виборах до Держдуми.
Верховна Рада і МЗС України закликали світ не визнавати незаконних виборів до Держдуми РФ у Криму і за участю жителів Донбасу.
Служба безпеки України за фактом організації і проведення голосування у Криму відкрила кримінальне провадження, Рада національної безпеки і оборони України вирішила ввести санкції проти 53 членів територіальних виборчкомів і 33 кандидатів до Держдуми.
Голосування на окупованих територіях не визнали Євросоюз, США, Польща, Грузія і Туреччина, а також засудила Великобританія. Держдепартамент США заявив, що голосування відбувалося в умовах, які не сприяють вільному та демократичному волевиявленню. Вибори у Держдуму РФ супроводжували залякуванням і тиском на опозицію і незалежних спостерігачів, підкреслили в ЄС.