Військовий ФРН, якого утримували росіяни: Треба бути готовими, що по нашій країні відкриють вогонь

Росіяни утримували Шнайдера тиждень 2014 року
Фото: EPA

Німеччина має активніше зміцнювати свою оборону на випадок імовірної війни. Про це заявив німецьким журналістам полковник бундесверу Аксель Шнайдер, повідомляє 30 грудня "Bild на русском".

Видання зазначає, що Шнайдер раніше "мав можливість познайомитися з путінськими озброєними загонами особисто", оскільки 2014 року, коли він працював на сході України спостерігачем Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), його викрали й утримували протягом тижня російські військові.

"Треба бути готовими до того, що й по нашій країні відкриють вогонь", – вважає військовий, який відповідає за німецький регіон Шлезвіг-Гольштейн.

Шнайдер, зокрема, назвав "неймовірно великим викликом" оборону Німеччини саме зараз і висловився за те, щоб до населення ФРН військові зверталися "чіткіше" у плані цивільної оборони.

Він закликав підготувати населення країни до того, що йому доведеться в надзвичайних ситуаціях обходитися без допомоги протягом трьох днів "і не звертатися одразу до держави чи мера", а також обладнати більше укриттів для населення.

Шнайдер водночас нагадав, як у Києві та Дніпрі люди "тижнями сиділи в метро", порекомендував німецькій владі зробити ці укриття придатними до використання.

У Німеччині недооцінюють загрозу з боку країни-агресора Росії, вважає німецький полковник. За його словами, якби жителі Шлезвіг-Гольштейна зателефонували до міст країн Балтії, то зрозуміли б, що "в них абсолютно різне сприйняття небезпеки, яка походить від Росії".

Контекст:

В останні роки політичне й військове керівництво європейських країн неодноразово заявляло про загрозу нападу Росії. Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус вважає, що Росія може напасти на НАТО 2029 року. Про загрозу з боку Росії заявляв і канцлер Німеччини Олаф Шольц. На думку головнокомандувача збройних сил Норвегії Ейріка Крістоферсена, для підготовки до ймовірної війни з Росією у НАТО є два-три роки.

На початку жовтня 2024 року на конференції Defending Baltics у Литві експерти й військовослужбовці з низки країн ЄС і України обговорили відповідь на ймовірне вторгнення РФ. Командувач литовської армії Раймундас Вайкшнорас заявив, що країни мають бути здатними негайно завдати удару у відповідь самі, не чекаючи на рішення в деяких столицях НАТО про те, чи варто застосувати ст. 5 Північноатлантичного договору про колективну оборону.

На думку голови Федеральної розвідувальної служби Німеччини (BND) Бруно Каля, РФ кадрово й технічно буде готова до кінця десятиліття, але "масштабної атаки на європейські країни НАТО очікувати не варто".