У Німеччині перевірять старі укриття й будуватимуть нові – ЗМІ

Німеччина проведе ревізію укриттів
Фото: EPA (ілюстративне)

На тлі загострення війни між Росією й Україною, Федеральне відомство цивільного захисту та допомоги в разі стихійних лих (BBK) і міністерство внутрішніх справ Німеччини планують створити більше укриттів по всій країні. Про це 25 листопада пише Spiegel.

Речник Федерального міністерства внутрішніх справ розповів, що влада Німеччини фіксуватиме об'єкти, які є придатними для створення укриттів, ідеться в матеріалі.

Він також згадав про підземні автостоянки, станції метро й підвали.

Людей заохочуватимуть перетворювати підвальні приміщення й гаражі своїх будинків на повноцінні об'єкти захисту.

Також жителі Німеччини матимуть змогу знайти найкоротший шлях до укриття за допомогою мобільного телефона, повідомив речник. Буде створено інтерактивну цифрову мапу.

Представник міністерства додав, що зараз у Німеччині є лише 579 бункерних приміщень, проте раніше їх було 2 тис. Зараз у них може сховатися лише 480 тис. людей.

Німецька розвідка вважає, що Росія може накопичити військову потужність для атаки на країни НАТО до 2030 року, пише The Guardian.

Контекст:

Протягом останніх років політичне й військове керівництво європейських країн неодноразово заявляло про загрозу нападу Росії. Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус вважає, що Росія може напасти на НАТО 2029 року, таку саму думку висловлював глава німецької розвідки Бруно Каль. За його даними, РФ розглядає Німеччину як ворога.

Про загрозу з боку Росії заявляв і канцлер Німеччини Олаф Шольц. Тому, за його словами, Німеччина й інші союзники вирішили перекинути додаткові підрозділи у країни Балтії й у майбутньому розмістити там на постійній основі бригаду. На думку головнокомандувача збройних сил Норвегії Ейріка Крістофферсена, для підготовки до ймовірної війни з Росією НАТО має два-три роки.

На початку жовтня 2024 року на конференції Defending Baltics у Литві експерти й військовослужбовці з низки країн ЄС і України обговорили відповідь на ймовірне вторгнення РФ. Командувач литовської армії Раймундас Вайкшнорас заявив, що країни мають бути спроможними негайно завдати удару у відповідь самі, не чекаючи на рішення в деяких столицях НАТО про те, чи варто застосувати ст. 5 Північноатлантичного договору про колективну оборону.

Президент України Володимир Зеленський із початку повномасштабної війни повторює, що якщо Україна не встоїть у війні з Росією, то РФ може напасти на Польщу і країни Балтії, а також дестабілізувати Балкани.