Влада Індії привітала рішення Пакистану про повернення захопленого в полон пілота

Прикордонний регіон Кашмір є предметом територіальних суперечок між Індією та Пакистаном
Фото: ЕРА

Індійські військові заявили, що раді звільненню їхнього пілота, але не змогли підтвердити, що між країнами відбудеться деескалація конфлікту.

28 лютого індійські військові чиновники заявили, що вітають намір Пакистану повернути захопленого в полон пілота ВПС Індії, повідомляє Reuters.

Віце-маршал індійської авіації Раві Гопал Крішана Капур підкреслив, що радіє новині про те, що індійського пілота звільнено. Водночас він не зміг відповісти на запитання журналістів, чи вважає Індія повернення пілота деескалацією конфлікту.

27 лютого між Індією та Пакистаном стався конфлікт із застосуванням авіації в районі Кашміру – гірської території між двома країнами.

Ісламабад заявляв, що йому вдалося збити два індійські військові літаки, які порушили кордон, і взяти в полон пілотів. Увечері того самого дня спікер збройних сил Пакистану уточнив, що другий винищувач упав на індійській території, а затримано лише одного льотчика.

В Ісламабаді заявили, що військові розглядають можливість застосування ядерної зброї для запобігання індійській агресії. Прем'єр-міністр Пакистану Імран Хан запропонував Делі знизити градус конфлікту і перейти до діалогу про проблеми тероризму.

Ісламабад закрив свій повітряний простір для комерційних польотів. Повідомляли, що небо над країною буде закрито до опівночі 28 лютого, але до вечора 27 лютого польоти частково поновили – із міжнародного аеропорту Джинна в Карачі вилетіли рейси в Оман та ОАЕ.

Пакистан пообіцяв 1 березня як жест доброї волі звільнити індійського пілота, чий винищувач було збито 27 лютого.

Ескалація конфлікту трапилася незабаром після теракту в індійській частині Кашміру, який стався 14 лютого. 40 індійських військових загинули внаслідок вибуху машини, яка протаранила автобус із силовиками. Відповідальність за теракт узяло на себе пакистанське ісламістське угруповання "Джаіш-е-Мухаммад".

Прикордонний регіон Кашмір є предметом територіальних суперечок між Індією та Пакистаном. Від моменту набуття незалежності від Великобританії у 1947 році країни вели за нього кілька воєн.