ВООЗ схвалила два нові препарати для лікування COVID-19
Всесвітня організація охорони здоров'я схвалила два препарати для лікування пацієнтів із COVID-19. Про це 14 січня повідомив сайт ВООЗ.
Перший препарат баріцитиніб можуть використовувати для лікування пацієнтів із тяжкою формою перебігу COVID-19. ВООЗ рекомендує призначати його з кортикостероїдами. Баріцитиніб використовують для лікування ревматоїдного артриту.
ВООЗ також рекомендувала до використання препарат сотровімаб для лікування легкої або середньої форми коронавірусної хвороби в пацієнтів із високим ризиком госпіталізації. Ідеться про людей похилого віку, з ослабленим імунітетом, які мають діабет, гіпертонію, ожиріння, а також нещеплені проти коронавірусу.
Рекомендації ґрунтуються на даних семи випробувань за участю понад 4 тис. пацієнтів із легкою, тяжкою та критичною формами перебігу COVID-19, зазначили в релізі.
"ВООЗ веде переговори з виробниками, щоб забезпечити глобальні можливості постачання та справедливий і стійкий доступ до нещодавно рекомендованих терапевтичних засобів", – заявили в організації.
Контекст:
Досі спеціальних ліків проти COVID-19 не існувало, проводять здебільшого симптоматичне лікування. Великобританія стала першою країною у світі, яка схвалила препарат для лікування коронавірусної інфекції, котрий можна вживати в домашніх умовах.
У березні 2021 року американська фармацевтична компанія Pfizer розпочала першу фазу досліджень пігулок проти коронавірусу. Уже у квітні керівництво компанії пообіцяло, що випуск таблеток проти COVID-19 заплановано до кінця 2021 року.
У серпні минулого року глава МОЗ Віктор Ляшко повідомив, що Україна може отримати революційний препарат прямої дії проти COVID-19. За його словами, в одного з виробників Україна – у шістці країн, яким надішлють ліки першими.
Кабінет Міністрів України 24 листопада розширив список медикаментів для лікування COVID-19. За даними нардепа від "Європейської солідарності" Олексія Гончаренка, ідеться про препарати молнупіравір американських фармацевтичних компаній Ridgeback Biotherapeutics та Merck Sharp & Dohme і ритонавір виробництва Pfizer.