Вселенський патріархат повідомив, що обговорить надання автокефалії Українській православній церкві
Синод Вселенського патріархату повідомив, що патріарх Варфоломій отримав від церковної і цивільної влади України клопотання про надання автокефалії і починає консультації щодо цього питання.
Синод під головуванням патріарха Варфоломія після засідання 19-го і 20 квітня ухвалив рішення почати консультації із православними церквами щодо питання надання автокефалії Українській православній церкві. Про це 22 квітня повідомила прес-служба Вселенського патріархату.
"Патріархат піклується про збереження всеправославної єдності і піклується про православні церкви у всьому світі, особливо про православні нації, які отримали рятівну християнську віру і святе хрещення з Константинополя. Отже, як справжня материнська церква, вона розглядала питання, що стосуються церковної ситуації в Україні", – ідеться в повідомленні.
У Синоді повідомили, що отримали від церковної і цивільної влади України клопотання про надання автокефалії. У зв'язку з цим Вселенський патріархат "вирішив тісно спілкуватися і координувати свої відносини із сестринськими православними церквами щодо цього питання".
17 квітня 2018 року президент України Петро Порошенко на нараді з керівництвом парламентських фракцій заявив, що "на сьогодні Україна як ніколи близька до появи власної автокефальної помісної церкви". За словами глави держави, 9 квітня він відвідав Стамбул, де зустрівся зі вселенським патріархом Варфоломієм і членами Синоду. Розмова тривала понад сім годин.
19 квітня український парламент підтримав звернення до Варфоломія щодо створення в Україні єдиної помісної церкви. У документі йдеться, що томос (указ) про автокефалію "стане не тільки торжеством православ'я, але й актом глибокої історичної справедливості".
Порошенко пообіцяв того самого дня донести позицію Ради вселенському патріарху.
21 квітня Українська православна церква Московського патріархату назвала звернення Порошенка до Варфоломія про надання православній церкві в Україні автокефалії перевищенням влади і втручанням у церковні справи.
22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України.
В Україні діють Українська православна церква Київського і Московського патріархатів, Українська автокефальна православна церква і низка церков інших конфесій.