Світовий банк спрогнозував масову міграцію через зміни клімату

Протягом найближчих десятиліть людство зіткнеться з температурними рекордами, ідеться в дослідженні Nature
Фото: depositphotos.com

Зміна клімату може змусити 216 млн осіб у шести регіонах світу мігрувати в межах своїх країн до 2050 року. Про це йдеться у звіті Світового банку, який опубліковано 13 вересня.

"Гарячі точки внутрішньої кліматичної міграції можуть з'явитися вже 2030 року і посилитися до 2050 року. Негайні погоджені дії щодо скорочення глобальних викидів, підтримки "зеленого", інклюзивного та сталого розвитку можуть скоротити масштаби кліматичної міграції до 80%", – зазначили фахівці.

Зміна клімату стає потужним фактором міграції всередині країн, впливаючи на можливості заробляти гроші на прожиття. Люди змушені переїжджати через дефіцит води, який зростає, зниження врожайності сільськогосподарських культур і підвищення рівня моря, ідеться у звіті.

Дослідження засвідчило, що до 2050 року у країнах Африки на південь від Сахари може з'явитися до 86 млн "внутрішніх кліматичних" мігрантів, у Східній Азії і Тихоокеанському регіоні – 49 млн, у Південній Азії – 40 млн, Північній Африці – 19 млн, Латинській Америці – 17 млн, у Східній Європі та Центральній Азії – 5 млн.

"Доповідь вказує країнам шлях до усунення головних факторів, які спричиняють "кліматичну" міграцію. Усі ці питання взаємопов'язані, тому наша підтримка країн дає можливість спільно вирішувати завдання у сфері клімату та розвитку, водночас будуючи більш стійке та безпечне майбутнє", – прокоментував результати дослідження віцепрезидент Світового банку з питань сталого розвитку Юрген Фогеле.

Контекст:

У листопаді 2016 року набрала чинності Паризька кліматична угода, вона передбачає заходи щодо недопущення зміни клімату. Для початку її дії необхідно, щоб документ ратифікувало не менше ніж 55 країн, які разом викидають понад 55% парникових газів у світі. Договір покликаний замінити Кіотський протокол, який закріплює нормовані зобов'язання щодо скорочення викидів парникових газів. Документ ратифікувало вже понад 180 країн, зокрема Україна.

Минулий рік став безпрецедентним за екстремальними погодними і кліматичними катаклізмами, заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш 6 травня 2021 року. Він сказав, що людство рухається "до катастрофічного підвищення температури на 2,4 °C до кінця століття".

Протягом найближчих десятиліть людство зіткнеться з новими температурними рекордами через стрімкі зміни клімату на Землі, ідеться в дослідженні журналу Nature.

Європейська комісія 14 липня цього року презентувала програму боротьби зі зміною клімату. План програми передбачає скорочення викидів парникових газів щонайменше на 55% до 2030 року порівняно з рівнем 1990 року. До 2050 року викиди хочуть звести до нуля.