Вторгнення Росії в Україну спровокувало наймасовіші на сьогодні порушення прав людини – генсек ООН

Генсек ООН закликав міжнародні уряди "поважати й пожвавити" Загальну декларацію з прав людини
Фото: ЕРА
Вторгнення Росії в Україну спровокувало наймасовіші на сьогодні порушення прав людини. Про це генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй Антоній Гутерріш заявив 27 лютого на засіданні Ради ООН із прав людини в Женеві (Швейцарія), присвяченому 75-річчю Загальної декларації прав людини.

Reuters транслює захід у YouТube.

За словами Гутерріша, розв'язана РФ війна призвела до рекордних масових смертей і руйнувань. Також ООН фіксує величезну кількість біженців та переміщених осіб, зокрема недобровільно.

"Управління верховного комісара з прав людини задокументувало десятки випадків сексуального насильства щодо чоловіків, жінок і дівчаток в умовах конфлікту", – сказав він.

Генсек ООН закликав міжнародні уряди "поважати й оживити" декларацію, якою, за його словами, часто "неправомірно користуються і зловживають".

"Сьогоднішнє публічне ігнорування прав людини у приватному порядку є тривожним сигналом. У ХХ столітті фіксували разючий прогрес у галузі прав людини й людського розвитку. Замість того, щоб продовжувати цей прогрес, ми пішли назад", – додав він.

Контекст:

24 лютого 2022 року президент Росії Володимир Путін оголосив про вторгнення в Україну. Спочатку, за даними СБУ, він розраховував захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився. У квітні росіян вигнали з північних областей, зараз бої точаться  на сході й півдні країни.

Станом на 27 лютого Офіс генерального прокурора України зафіксував 71 649 злочинів агресії та воєнних злочинів від початку вторгнення РФ.

У Всесвітній доповіді – 2023 від міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch, опублікованій 12 січня, ідеться про те, що війна в Україні призвела до катастрофічних наслідків для цивільного населення. "Протягом усієї війни російські війська чинили жахливі злочини в Україні з безсовісною зневагою до життя мирних жителів", – сказала Юлія Горбунова, старша дослідниця Human Rights Watch щодо України.