Західна розвідка дізналася про плани вторгнення РФ в Україну влітку 2021 року – ЗМІ

Путін відчував, що "вікно можливостей зачиняється", тому хотів якнайшвидше повернути Україну у сферу впливу Росії, зазначив представник західної розвідки
Фото: EPA
Західна розвідка дізналася про плани нападу Росії на Україну в середині минулого року. Про це 9 квітня повідомив "BBC News Україна".

За словами одного з її представників, улітку розвідка побачила, "як невелика група чиновників планує повномасштабне вторгнення". Раніше, ще рік тому, супутникові знімки фіксували накопичення військ РФ біля кордону України, однак не було чіткого розуміння про наміри Кремля.

Президент РФ Володимир Путін "відчував, що вікно можливостей зачиняється", тому хотів якнайшвидше повернути Україну у сферу впливу Росії, зазначив співрозмовник "BBC News Україна".

2 листопада 2021 року до Москви прибула делегація високопоставлених американських офіційних осіб на чолі з директором Центрального розвідувального управління (ЦРУ) Вільямом Бернсом. Глава ЦРУ в межах візиту зустрівся із секретарем Ради безпеки РФ Миколою Патрушевим.

Телеканал CNN повідомляв, що Бернс приїжджав до Москви, щоб з'ясувати мотиви Кремля у зв'язку з російськими військами біля українського кордону.

Згідно з інформацією "BBC News Україна", Бернс вирушив до Москви, щоб попередити, що Вашингтон знає про плани Москви. Водночас деякі російські чиновники вперше почули про плани вторгнення РФ в Україну від директора ЦРУ.

Наступним етапом було оприлюднення частини розвідданих. Західна розвідка вважає, що це позбавило Кремль можливості виправдати вторгнення РФ і перед іншими країнами. Окрім того, іншим державам було набагато легше згуртуватися навколо жорсткіших санкцій, ніж якби була суперечлива картина того, хто був справжнім агресором.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)

Контекст:

24 лютого 2022 року Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація і денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу.

Від початку нападу українські військові вже звільнили від російських окупантів низку областей на півночі країни, зокрема Київську.

За даними Генштабу станом на ранок 9 квітня, втрати російських військ сягнули 19,1 тис. представників особового складу, понад 700 танків, 1895 бойових броньованих машин, 1363 одиниці автомобільної техніки.

Розвідка Міноборони України прогнозує, що агресор намагатиметься захопити Харків, який ворогові не вдалося взяти раніше.