Заяви в РФ, що суд Лондона зобов'язав Україну виплатити їм "борг Януковича", – звичайні спекуляції – екс-суддя Міжнародного кримінального трибуналу Василенко
Жодного остаточного рішення у справі про "борг екс-президента України Віктора Януковича" Лондонський суд поки не ухвалював, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" колишній суддя Міжнародного кримінального трибуналу Володимир Василенко.
Заява міністерства фінансів РФ про те, що Високий суд Лондона зобов'язав Україну виплатити Росії номінальну вартість єврооблігацій на суму $3 млрд, узятих екс-президентом України Віктором Януковичем, є спекуляцією. Про це в коментарі виданню "ГОРДОН" заявив колишній суддя Міжнародного кримінального трибуналу Володимир Василенко.
"Лондонський суд ухвалив рішення лише про прискорений розгляд цієї справи. Жодного остаточного рішення поки не винесено. Як відбуватиметься це прискорення процесу – невідомо. Так само, як невідомо, яким буде рішення суду. Тому всі заяви в РФ, що суд Лондона зобов'язав Україну виплатити їм "борг Януковича", – звичайні спекуляції. Думаю, розгляд справи протягом найближчих півроку не закінчиться", – зазначив Василенко.
На його думку, Україна повинна подати зустрічний позов для відшкодування збитків, зазнаних через російську агресію.
"В української сторони є можливість виставити Росії рахунок за збитки, завдані її агресією. Тобто нам зі свого боку теж потрібно заявляти претензії. Це має бути окремий позов. Необхідно дати зрозуміти росіянам, що саме вони винні й відповідатимуть за шкоду, заподіяну Україні", – підкреслив Василенко.
29 березня Високий суд Лондона ухвалив прискорений розгляд позову Російської Федерації до України у справі про євробонди на суму $3 млрд, відомій як справа про "борг Віктора Януковича".
Цього ж дня мінфін Росії заявив, що згідно з рішенням суду Лондона Україна зобов'язана виплатити "борг Януковича".
Міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив, що на прохання українських юристів суд погодився "заморозити" сьогоднішнє рішення до наступного засідання суду, яке відбудеться не раніше ніж наприкінці квітня. За його словами, це лише "перший етап", на наступних етапах процесу "Україна продовжить послідовно відстоювати свою позицію й захищати державні інтереси".
Під час попередніх слухань, що відбулися в січні, Україна звинувачувала РФ у політичному тиску, яким супроводжувалося виділення грошей у 2013 році, коли президентом України був Віктор Янукович.
Погашення кредиту мало відбутися в грудні 2015 року. У листопаді 2015 року Україна завершила реструктуризацію державного і гарантованого боргу на суму $15 млрд. Невирішеним лишилося тільки питання з російським боргом у зв'язку з відмовою Москви від реструктуризації.
Згідно з позовом, поданим в інтересах РФ компанією The Law Debenture Trust Corporation p.l.c. до лондонського суду, Україна станом на 20 березня 2016 року повинна була повернути $3,137 млрд разом із відсотками за несвоєчасну виплату боргу.