"Жахливий переліміт". СІЗО в Росії заповнені майже на 100% – ЗМІ

Багато в'язниць та колоній повністю "відведено" під утримання незаконно затриманих громадян України
Фото: ЕРА
Ізолятори тимчасового тримання в Росії, за офіційними даними, заповнені на 96%, але правозахисники кажуть, що вони давно переповнені, про це пише "Коммерсантъ".

На запит видання у Федеральній службі виконання покарань РФ відповіли, що станом на 1 серпня в СІЗО тримають понад 114 тис. осіб за розрахункової місткості 118 тис.

"Загального ліміту наповнення не перевищено", дійшли висновку у ФСВП.

Правозахисні організації, зі свого боку, кажуть про "жахливий переліміт" у в'язницях. Членкиня президентської ради з прав людини РФ Єва Меркачова після перевірки ізолятора "Матросская тишина" в Москві заявила, що там "люди сплять на підлозі, камери й коридори у грибку, чорні туалети, іржаві труби".

За її словами, раніше проблему переповнення завжди вирішували переведенням арештантів у сусідні регіони, але тепер відправляти нікуди – "забиті" буквально всі СІЗО.

Водночас співрозмовники газети кажуть, що багато в'язниць і колоній повністю "відведено" під утримання незаконно затриманих громадян України.

Найсильніше переповнені СІЗО в Ростовській області, там розташовано п'ять ізоляторів, розрахованих на 3,6 тис. осіб. Місцевий правозахисник Ігор Омельченко розповів "Коммерсанту", що в них перебувають здебільшого "транзитні заарештовані, вони ночують кілька днів, а потім їм відправляють до інших установ".

За його даними, СІЗО №2, розраховане на 500 осіб і розташоване в Таганрозі, у квітні "офіційно закрили". Правозахисники припускають, що саме там утримують українських полонених.

Контекст:

Про те, що насильно вивезених з України мирних жителів утримують у російських слідчих ізоляторах (СІЗО) без оголошення обвинувачень і правових підстав, 18 травня повідомило "Настоящее время", посилаючись на правозахисників і тих, хто повернувся з полону.

У травні "Коммерсантъ" писав, що російські СІЗО переповнені у зв'язку з тим, що туди привозять військовополонених з України. Найскладнішу ситуацію фіксують у Республіці Крим, Воронезькій, Амурській областях, Краснодарському, Ставропольському краях, Республіці Карелія, Москві, Московській області та Республіці Татарстан.