Жданов: Росії нічим збивати американські ракети в Сирії. Я б назвав "прірвою" різницю в якості озброєння двох країн G

Жданов: Гра йде на межі фолу
Фото: ВажливоPRO / Facebook

Захід не зацікавлений у завданні масованого удару по Сирії, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" колишній офіцер оперативного управління Генштабу ЗСУ, полковник запасу Олег Жданов.

У російських військ немає можливості збивати американські ракети в разі воєнного удару по Сирії, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" колишній офіцер оперативного управління Генштабу ЗСУ, полковник запасу Олег Жданов.

"Гра йде на межі фолу. З одного боку – потрібно максимально послабити Росію і змінити її вождя, але водночас РФ не має розсипатися. Там же ядерна зброя. І в разі розвалу Росії доведеться домовлятися з усіма окремими суб'єктами. А зараз США перегнули палицю, тому дають різкий задній хід і не поспішають з ударом. Інша річ, що бойового зіткнення як такого бути не може. Росії нічим збивати американські ракети в Сирії. Я б назвав "прірвою" різницю в якості озброєння двох країн", – підкреслив Жданов.

За його словами, Захід не зацікавлений у завданні масованого удару по Сирії.

"США роблять усе правильно і логічно – загроза покарання набагато страшніша за саме покарання. Сім'я Асада (президент Сирії Башар Асад.  – "ГОРДОН") в Ірані, сирійські літаки – на російській військовій базі, а кораблі РФ – у відкритому морі. Тому ніхто не збирається завдавати масованого удару. Серйозна воєнна поразка РФ може спричинити політичну поразку й іміджеві втрати. Аж до розпаду імперії. Американцям це абсолютно не потрібно, адже велика гра в такому разі втратить усякий сенс. А вона тільки-но починається. А ось послабити позиції Росії – це необхідно зробити. Кожен крок США і Великобританії проти РФ закінчується пропозицією почати діалог. Якщо Москва на неї не погоджується, відбувається наступний крок", – зазначив Жданов.

7 квітня жителі міста Дума у Східній Гуті зазнали хімічної атаки, унаслідок чого загинуло від 70 до 100 осіб. Низка західних країн заявила, що до цього причетні сирійські урядові війська, підтримувані Росією. Дамаск причетність до хіматаки відкидає.

9 квітня президент США Дональд Трамп попередив, що Вашингтон планує протягом найближчих 24–48 годин ухвалити рішення щодо відповіді на інцидент у Думі.

Посол Росії в Лівані Олександр Засипкін заявив, що Росія залишає за собою право збивати американські ракети, випущені по цілях у Сирії. Трамп у відповідь сказав, що ракети "прилетять – прекрасні, нові та "розумні". Трохи пізніше він написав у Twitter, що зараз відносини Штатів із Росією гірші, ніж за часів холодної війни, хоча для цього немає підстав, і запропонував зупинити гонку озброєнь.

Міністр оборони США Джеймс Меттіс 12 квітня закликав відкласти майбутній удар по Сирії у зв'язку з побоюваннями, що бомбардування сил сирійського президента Башара Асада може перерости в ширший конфлікт із Росією та Іраном.

Війна в Сирії триває з 2011 року. У бойових діях беруть участь урядові війська, опозиціонери, радикальні ісламісти, курди і бойовики "Ісламської держави". До конфлікту в різний час приєдналися збройні сили США, Росії, Туреччини та Ірану.