Жириновський про Тихановську: Повісити в центрі Мінська, щоб усі бачили
Лідер ЛДПР Володимир Жириновський назвав лідерку білоруської опозиції Світлану Тихановську "відьмою" і "стервозною молодичкою", яка "вештається по всій Європі, жебракує і продає країну".
Лідер ЛДПР Володимир Жириновський у програмі "60 минут" на телеканалі "Россия 1" 22 жовтня заявив, що все те, до чого закликає лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська, – "у чистому вигляді склад злочину".
За його словами, якщо виконати всі її заклики: страйки і зупинення промисловості, заворушення на вулиці тощо – країна впаде. Жириновський зазначив, що так чинять революціонери.
Лідер ЛДПР заявив, що в Литву потрібно "скерувати загін спецпризначення", щоб "викрасти" Тихановську з готелю, повернути на батьківщину, вчинити над нею суд і "повісити в центрі Мінська, щоб усі бачили".
"Як [голова Ради міністрів Російської імперії Петро] Столипін вішав. Якби не вішав, не було б країни вже 1907 року", – підкреслив Жириновський.
Він назвав Тихановську "відьмою" і "стервозною молодичкою". На зауваження ведучих, що вона, можливо, є гарною людиною, політик заперечив: "Прекрасна жінка сидить із чоловіком, із дітьми, у перукарні, у салоні. А ця вештається по всій Європі, жебракує і продає країну".
Жириновський висловив упевненість, що європейцям потрібна не Тихановська, а територія Білорусі, щоб розмістити там військову базу і підійти до російського Смоленська.
"Потім ми завдамо такого удару, що від них чортиків не залишиться. Але вони такі ж тупі, як за часів Гітлера. Вони вигодують Гітлера, Гітлер дійде до Москви. Тільки потім ми до Берліна дійшли", – додав лідер ЛДПР.
У Білорусі з 9 серпня тривають масові акції протесту незгодних із результатами голосування на виборах президента Білорусі. За офіційними даними, перемогу в них здобув чинний президент країни Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла кандидатка від опозиції Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі й водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми і поранення, було затримано більше ніж 14 тис. осіб. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.
Лукашенко 23 вересня вступив на посаду президента. Уперше в історії Білорусі церемонії інавгурації не анонсували і не транслювали по телебаченню. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польша, Данія, Україна та Чехія, не визнала інавгурації Лукашенка.
25 жовтня в Білорусі був останній день народного ультиматуму, поставленого Тихановською Лукашенку. Цього дня лише в Мінську на 11-й протестний марш вийшло понад 100 тис. осіб.
Тихановська заявляла, що, якщо цього дня Лукашенко не піде у відставку, 26 жовтня білоруси оголосять загальнонаціональний страйк на всіх підприємствах, вийдуть блокувати дороги й обвалять продажі в державних магазинах.
26 жовтня в Білорусі розпочався загальнонаціональний страйк.