Зустріч Байдена і Путіна почалася з бійки між охороною та журналістами
Зустріч президента США Джо Байдена і президента РФ Володимира Путіна, яку проводять 16 червня в Женеві, почалася з бійки, супроводжуваної криками. Про це повідомило AP.
У ній, за даними інформагентства, брали участь американські та російські журналісти, а також охорона саміту.
АР зазначило, що організатори зустрічі лідерів США та Росії відкрили для журналістів залу, де проводять брифінги. Однак охорона і представники делегацій обох країн заблокували журналістів, коли вони намагалися увійти до кімнати.
Американські журналісти розповіли, що їм перешкоджали російські колеги і представники служби безпеки, хапали їх за одяг, щоб утримати. Під час конфлікту з ніг збили американського репортера.
Інформагентство повідомило, що Байден і Путін "спочатку ніяково сиділи перед пресою, але потім спостерігали за цим і час від часу сміялися".
Контекст:
Байден і Путін зустрічаються в Женеві на віллі XVIII століття, обгородженій барикадами і колючим дротом. У Білому домі заявляли, що саміт Байдена і Путіна – не подарунок Росії і що президент США не має наміру йти на поступки главі Кремля. Путін зазначив, що не очікує "нічого проривного" від зустрічі з Байденом.
У Кремлі повідомляли, що Путін і Байден під час зустрічі обговорять актуальні питання міжнародного порядку денного, "включно з боротьбою з пандемією коронавірусу і врегулюванням регіональних конфліктів".
Коментуючи зустріч із президентом РФ, у Білому домі заявляли, що Байдену важливо сісти з Путіним "обличчям до обличчя", щоб "чітко визначити, якими є наші позиції, щоб зрозуміти, які його позиції", а також "спробувати врегулювати розбіжності й визначити сфери, у яких ми можемо досягти прогресу".
Прессекретарка Білого дому Джен Псакі розповідала, що на зустрічі Байден планує говорити з Путіним про ситуацію в Україні та Білорусі.
Байден запропонував Путіну зустрітися на найвищому рівні "для обговорення всього спектра питань, що стоять перед США та Росією", під час телефонної розмови 13 квітня на тлі ескалації ситуації на Донбасі. Байден підкреслив "незмінну підтримку Сполученими Штатами суверенітету й територіальної цілісності України", висловив заклопотаність нарощуванням військової присутності Росії на кордоні з Україною і в окупованому Криму.