Байден і Путін за підсумками саміту можуть ухвалити не підписні документи – Кремль
Водночас у Кремлі в коментарі російському агентству зазначили, що "будь-яких документів із кібербезпеки за підсумками переговорів Путіна й Байдена ухвалювати не планують".
У Білому домі напередодні саміту двох президентів повідомляли, що однією з важливих тем зустрічі стане безпека кіберпростору.
"Президент [Байден] дасть чітко зрозуміти, що якщо ми побачимо значні прояви активності в кіберпросторі, як це було із SolarWinds, то він відповість так само, як ми відповіли із SolarWinds", – додали в Білому домі.
Контекст:
Байден і Путін зустрічаються в Женеві (Швейцарія) на віллі XVIII століття, яку обгороджено барикадами і колючим дротом. У Білому домі заявляли, що саміт Байдена і Путіна – не подарунок Росії і що президент США не має наміру йти на поступки главі Кремля. Путін зазначив, що не очікує "нічого проривного" від зустрічі з Байденом.
У Кремлі повідомляли, що Путін і Байден під час зустрічі обговорять актуальні питання міжнародного порядку денного, "включно з боротьбою з пандемією коронавірусу і врегулюванням регіональних конфліктів".
Коментуючи зустріч із президентом РФ, у Білому домі заявляли, що Байдену важливо сісти з Путіним "віч-на-віч", щоб "чітко визначити, якими є наші позиції, щоб зрозуміти, які його позиції", а також "спробувати врегулювати розбіжності й визначити сфери, у яких ми можемо домогтися прогресу".
Прессекретарка Білого дому Джен Псакі розповідала, що на зустрічі Байден планує говорити з Путіним про ситуацію в Україні та Білорусі.
Байден запропонував Путіну зустрітися на найвищому рівні "для обговорення всього спектра питань, що стоять перед США й Росією", під час телефонної розмови 13 квітня на тлі ескалації ситуації на Донбасі. Байден підкреслив "незмінну підтримку Сполученими Штатами суверенітету й територіальної цілісності України", висловив занепокоєння нарощуванням військової присутності Росії на кордоні з Україною й в окупованому Криму.