Киянка Хорошунова в щоденнику 1943 року: Радянські війська йдуть угору за Київ, в обхід. А німці в Києві все одно спокійні G

Хорошунова: Учора багато говорили про те, що нашими взято Конотоп і Врожбу
Фото: yamne.sumy.ua

"ГОРДОН" продовжує серію публікацій зі щоденника Ірини Хорошунової – художниці-оформлювачки, корінної киянки, яка пережила окупацію української столиці в роки Другої світової війни. Цей документ – унікальне історичне свідчення, не спогади, а опис подій у реальному часі. Редакція публікує щоденник у ті дати, коли його писала Хорошунова, якій на момент початку війни було 28 років. Сьогодні ми оприлюднюємо запис від 8 вересня 1943 року.

8 вересня 1943 р., середа

Учора багато говорили про те, що нашими взято Конотоп і Врожбу. Це від Севська та Рильська радянські війська йдуть угору за Київ, в обхід. А німці в Києві все одно спокійні. На що вони сподіваються, зрозуміти неможливо. В Італії вони відступають.

У зв'язку з призначенням нового начальника "СА" для окупованих областей чекають великих репресій.

У бібліотеці в нас сидять полтавські біженці, тому не їдуть. Узагалі ж нічого зрозуміти не можна. Німці вибирають землю для городів на майбутній рік.

Попередній запис у щоденнику від 7 вересня. Наступний запис – 9 вересня.

Про особу авторки мемуарів про окупацію Києва – Ірини Хорошунової – і те, як склалося її життя після війни, а також про долю самого щоденника читайте в розслідуваннях видання "ГОРДОН". Повний текст мемуарів публікується у спецпроекті "Щоденник киянки".

Редакція дякує Інституту юдаїки за надані матеріали.

За ідею редакція дякує історикові та журналісту, співробітникові Українського інституту національної пам'яті Олександрові Зінченку.