Геннадій Гудков: Путін відчуває величезну особисту образу на всіх українців. Він вважає, що його образили, кинули, обдурили, віроломно підвели G

Гудков: Путін – поки він при владі, при грошах і при силах, ніколи не дозволить Україні спокійно жити та будувати мирне життя
Скріншот: Дмитрий Гордон / YouTube
Президент Росії Володимир Путін вважає себе ошуканим через вибір Україною курсу на євроінтеграцію. Таку думку російський політик, ексдепутат Держдуми РФ Геннадій Гудков висловив 17 лютого в ефірі YouTube-шоу "ГОРДОН" на каналі "Дмитрий Гордон".

"Невже в Україні хтось ще серйозно думає, що якісь поступки України чомусь допоможуть? Мене це шокує, – сказав він під час обговорення загроз із боку Росії. – Пан Путін відчуває величезну особисту образу на Україну, на всіх українців. Він вважає, що його образили, кинули, обдурили, віроломно підвели. Адже він розраховував, що Україна стане частиною Союзної держави, а він, Путін, цю державу, так би мовити, створить, очолить і увійде в історію як історична особистість. А тут, бачите, [експрезидент України Віктор] Янукович – я просто говорю, як у Кремлі говорили: "Янукович і вся його рать нас кинули. Ми туди мільярди вкладали, а Янукович нас кинув, розвернув голоблі на Європу – і тому Україну треба провчити й покарати", – розповів Гудков.

Він стверджує, що Путіна "не дратує НАТО".

"Путін не боїться підлітного часу ракет і розуміє чудово, що НАТО сам не почне війни проти Росії", – пояснив Гудков.

На його думку, Путін, перебуваючи у Кремлі, "завжди заважатиме Україні жити нормально", тому що для нього "найнебезпечніше і найстрашніше" – якщо Україна побудує вільну та успішну демократичну державу.

"І тому він ніколи – поки він при владі, при грошах і при силах  він ніколи не дозволить Україні спокійно жити та будувати мирне життя", – додав опозиціонер.

Відео: Дмитрий Гордон / YouTube

Контекст:

Янукович Угоди про асоціацію з ЄС не підписав, це зробив уже п'ятий президент України Петро Порошенко у червні 2014 року, після Революції гідності. А в листопаді 2013-го відмова тодішньої влади країни підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом стала причиною мітингів та масових протестів по всій країні, які дістали назву спочатку Євромайдан, а потім – Революція гідности.

Закінчився Євромайдан наприкінці лютого 2014 року втечею Януковича до Росії та зміною влади.

Під час акцій протестувальникам протистояли правоохоронні органи та найняті владою озброєні бандити (тітушки). За даними ДБР, унаслідок протистоянь постраждало 2,5 тис. людей, загинули 78 протестувальників і 13 правоохоронців. 

2014 року Росія окупувала Крим та розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької й Луганської областей,  з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на факти й докази, надані Україною.

Навесні 2021 року Росія почала нарощувати чисельність військ поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму, пояснюючи це військовими навчаннями. Після кількох тижнів напруженості РФ частково відвела частини до місць постійної дислокації. Наприкінці жовтня американські ЗМІ повідомили, що Росія знову стягує війська до кордону з Україною. Пізніше про загрозу нового вторгнення РФ неодноразово заявляли і лідери західних країн.

Білий дім повідомляє про високий рівень загрози, за інформацією президента США Джо Байдена станом на 17 лютого 2022 року, Росія може напасти на Україну протягом кількох днів. Українська влада вважає, що західні країни перебільшують небезпеку. "Нас не лякають жодні прогнози, нас не лякають жодні люди, жодні вороги. Нас не лякають якісь дати, тому що ми будемо себе захищати", заявляв президент України Володимир Зеленський 16 лютого. За його словами, влада розуміє ризики.

10 грудня на тлі нарощування Росією чисельності військ біля кордону з Україною та на окупованих територіях міністерство закордонних справ РФ опублікувало заяву, в якій Росія висунула вимогу до Північноатлантичного альянсу офіційно відкликати обіцянку Україні про її вступ у НАТО.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відхилив цю вимогу. "Відносини НАТО з Україною вирішуватимуть 30 союзників по НАТО та Україна – і ніхто інший", – наголосив він.