Петрулевич: У посольстві Росії у Києві перебуває військовий аташе. Він проводить агентурну роботу
Незважаючи на дев'ятий рік війни із РФ, у Києві і далі функціонують російське посольство та російський військовий аташе, завданням якого є агентурна робота. Про це 3 лютого в ефірі токшоу "ГОРДОН" на YouTube-каналі "Дмитрий Гордон" заявив колишній глава управлінь Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях генерал-майор Олександр Петрулевич.
"Ну як же ми воюємо з росіянами, якщо у нас у Києві розташоване посольство Російської Федерації? А в посольстві Російської Федерації перебуває військовий аташе. Вони розміщені не лише у Києві у консульстві, а й у Львові та Харкові", – сказав Петрулевич.
Він наголосив, що військовий аташе при посольстві "здійснює розвідку з офіційної позиції".
"Він проводить агентурну роботу, створює так звані диверсійні групи, здійснює збирання інформації тощо", – сказав Петрулевич.
Він нагадав, що протягом останніх років зі США, Німеччини, Франції, Австрії, Італії та інших країн Заходу вислали чимало співробітників російських посольств "за дії, не пов'язані з дипломатичною діяльністю".
"Назвіть мені хоч одного співробітника посольства Російської Федерації, якого вислали з України із 2014-го до 2022 року. Немає таких. Тобто практично російське посольство і далі діє на території України в межах міжнародної конвенції, жодних претензій немає", – підсумував Петрулевич.
Контекст:
Одразу після анексії Криму у 2014 році Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази. За даними ООН, за час конфлікту загинуло майже 13 тис. людей.
23 лютого 2014 року під час Революції гідності Михайла Зурабова, який працював послом РФ в Україні із 2009 року, відкликали до Москви для консультацій, 2016-го його звільнили з посади. Україна відкликала свого тодішнього посла в Російській Федерації Володимира Єльченка у березні 2014 року, а потім рівень представництва України у РФ і навпаки знизили до повіреного у справах.
2016 року у МЗС України заявляли, що питання призначення нового посла РФ знято з порядку денного з ініціативи української сторони.