повернутись на
$41.11 €44.88
weather +19 Київ

"Мій батько досі спить у підвалі. Щоночі". Харлан після перемоги на Олімпіаді зробила заяву, адресовану росіянам

Харлан народилася в Миколаєві

Українська шаблістка Ольга Харлан після перемоги на Олімпійських іграх у коментарі, який опублікували на YouTube-каналі BBC News Україна, розповіла, що її батько, який проживає в Миколаєві, досі змушений ночувати в підвалі будинку через постійні ракетні обстріли міста російськими окупантами.

"Мій батько досі спить у підвалі. Кожної ночі. Так, він спить у підвалі. І я про це буду казати. Він не любить, коли я про це кажу, але це правда. Я вважаю, що всі повинні все знати. Я знаю, що мене дивляться багато, мені здається, чи російських спортсменів, чи людей. Тому я хочу, щоб вони знали, що ось так живуть мої батьки", – заявила вона.

Відео: BBC News Україна / YouTube

Харлан народилася в Миколаєві. Вона – олімпійська чемпіонка з фехтування 2008 року, шестиразова чемпіонка світу й восьмиразова чемпіонка Європи, чемпіонка Європейських ігор, срібна та бронзова призерка Олімпіади 2016, бронзова призерка Олімпіади 2012.

29 липня на Олімпіаді в Парижі Харлан виграла бій на шаблях за третє місце в південнокорейської спортсменки Чой Себін. Для України це перша медаль на Олімпіаді в Парижі.

3 серпня українські шаблістки перемогли у фіналі збірну Південної Кореї. Під час бою перевага переходила до однієї сторони, то до іншої. Це перше золото українських спортсменів на цій Олімпіаді.

Харлан зіграла основну роль у командному змаганні. У фіналі вона зрівняла рахунок, який до початку поєдинку становив 37:40, а незабаром виграла вирішальну сутичку. Для 33-річної Харлан це вже друга нагорода в Парижі після бронзи в особистих змаганнях і шоста за олімпійську кар'єру.

За кількістю олімпійських медалей усіх сортів Харлан стала новою рекордсменкою в олімпійській історії України. Досі національний рекорд належав Яні Клочковій (плавання).