$39.58 €42.26
weather +9 Київ

Світоліна обіграла росіянку у фіналі турніру WTA. Це її перший трофей після повернення у спорт Світоліна перемогла з рахунком 6:2, 6:3

У французькому Страсбурзі 27 травня відбувся фінал турніру з тенісу категорії WTA 250. У ньому українка Еліна Світоліна перемогла тенісистку з Росії Анну Блінкову, повідомила Жіноча тенісна асоціація (WTA).

Згідно із сайтом WTA, матч тривав півтори години, Світоліна перемогла з рахунком 6:2, 6:3.

Росіянка на змаганні виступала у нейтральному статусі, зазначає "Суспільне". Світоліна і Блінкова зустрічалися вперше у кар'єрі. Для українки це 20-й фінал на рівні WTA і перший після повернення у теніс із декретної відпустки. Для Блінкової – другий у кар'єрі (перший вона виграла).

Під час нагородження, відео якого опублікувала WTA, Світоліна сказала, що усі виграні на матчі гроші вона задонатить на потреби українських дітей, які постраждали від війни. Tennis World USA пише, що в Страсбурзі Світоліна заробила $34 228.

"Хотіла б сказати дякую Франції за неймовірну роботу, за те, що ви приймаєте українців і робите все можливе, щоб вони почувалися тут як удома. Разом ми побачимо світло і виграємо цю війну. Слава Україні", – додала вона.

У 2020 році Світоліна виграла турнір у Страсбурзі. Попередній титул вона здобула у 2021 році, коли перемогла на хардовому турнірі WTA 250 у Чикаго.

Світоліна – найтитулованіша тенісистка України. За свою кар'єру вона виграла 17 турнірів. Входила у трійку найсильніших тенісисток світу (найвище місце у рейтингу WTA третє у неї було 2017 року). У 2021 році здобула бронзову медаль на Олімпіаді в Токіо. У 20222023 роках Світоліна робила 13-місячну перерву у спортивній кар'єрі через народження доньки.