$39.60 €42.44
weather +9 Київ

Світоліна вийшла до першого фіналу після повернення з декретної відпустки. Її суперницею стане росіянка

Світоліна вийшла до першого фіналу після повернення з декретної відпустки. Її суперницею стане росіянка Світоліна здобула перемогу над француженкою у трисетовому матчі
Українська тенісистка, колишня перша ракетка України Еліна Світоліна, вийшла у фінал ґрунтового турніру серії WTA 250 у Страсбурзі (Франція), повідомила Жіноча тенісна асоціація (WTA).

У півфіналі турніру Internationaux de Strasbourg, який відбувся 26 травня, вона у трисетовому поєдинку здобула перемогу над француженкою Кларою Бюрель.

Світоліна програвала з рахунком 6:4, 4:1, але зрештою зуміла переламати перебіг поєдинку, остаточний результат – 4:6, 7:5, 6:3. Матч тривав 2 години 20 хвилин.

Бюрель у рейтингу WTA зараз посідає 122-ге місце, Світоліна – 508-ме.

У фіналі турніру, який відбудеться 27 травня, українка зустрінеться із Анною Блінковою з Росії, яка через санкції виступає у нейтральному статусі (вона посідає 66-те місце в рейтингу WTA).

Це буде перший фінал Світоліної після повернення з декретної відпустки у квітні. За цей час, як нагадало видання Sport.ua, вона провела 13 матчів, здобула сім перемог.

У 2020 році Світоліна виграла турнір у Страсбурзі. Останній на сьогодні титул вона здобула у 2021 році, коли перемогла на хардовому турнірі WTA 250 у Чикаго.

Світоліна – найтитулованіша тенісистка України. За свою кар'єру вона виграла 16 турнірів. Входила до трійки найсильніших тенісисток світу (найвище місце у рейтингу WTA третє – в неї було 2017 року). У 2021 році здобула бронзову медаль на Олімпіаді в Токіо. У 20222023 роках Світоліна робила 13-місячну перерву у спортивній кар'єрі через народження доньки.

Internationaux de Strasbourg відбувається на ґрунтових кортах з 21-го до 27 травня. Призовий фонд цього жіночого турніру становить у 2023 році $259 тис.