$40.51 €43.31
weather +27 Київ

"Згадайте 2006 рік". Єрмак прокоментував перший матч, який програла збірна України на Євро 2024

"Згадайте 2006 рік". Єрмак прокоментував перший матч, який програла збірна України на Євро 2024 Українці програли перший матч Євро 2024 з рахунком 0:3

Програш національної збірної України збірній Румунії 17 червня в першому матчі чемпіонату Європи з футболу ще не позбавляє Україну шансів на загальну перемогу. Таку думку в серії постів у Telegram висловив глава Офісу президента України Андрій Єрмак.

"Нічого", – написав він, коли рахунок уже був 3:0 на користь румунів, але матч ще тривав.

Ще за чотири хвилини, коли головний тренер збірної України Сергій Ребров почав робити перші заміни, глава ОП зазначив: "Згадайте 2006 рік, як почали і де потім опинилися".

"Не той великий, хто ніколи не падав, а той великий – хто падав і вставав. (С)", – підкреслив Єрмак, коли матч уже завершився розгромом збірної України.

Скріншот: Андрій Єрмак / Telegram

У 2006 році збірна України в першому матчі фінальної частини чемпіонату світу у Німеччині з рахунком 0:4 поступилася Іспанії, але виграла решту матчів у групі (в Саудівської Аравії 4:0 та в Тунісу 1:0), що дало змогу вийти у плей-оф.

Тоді українці в 1/8 фіналу завдяки пенальті переграли швейцарців (0:0, 3:0) і дійшли до чвертьфіналу, де припинили боротьбу, поступившись із рахунком 0:3 Італії, яка стала тоді чемпіоном світу.

Фінальну частину Євро 2024 проводять із 14 червня до 14 липня в Німеччині.

Збірна України проведе щонайменше три матчі у групі E. Окрім Румунії, суперниками українців стануть збірні Словаччини (21 червня) та Бельгії (26 червня). Щоб гарантовано вийти у плей-оф фінальної частини, треба посісти перше чи друге місце у групі. Чотири найкращі команди, які посядуть треті місця у своїх групах (їх шість), також здобудуть путівки до 1/8 фіналу.