Пошук по сайту

€50.88
$44.87

+23 Київ

Війна в Україні

"Херсон чекав на ЗСУ". Херсонці другий день виходять зустрічати військових, святкують звільнення міста. Фото, відео 

Жителі Херсона другий день поспіль виходять на площу Свободи в центрі міста – зустрічають українських військових і святкують звільнення міста.

Про це повідомило Суспільне.

На відео, яке оприлюднив мовник, видно, що люди прийшли з національною символікою та прапорами, деякі – із плакатами. В одного чоловіка в руках був плакат "Херсон чекав на ЗСУ".

Як зазначив заступник глави Офісу президента України Кирило Тимошенко, жителі міста провели в окупації вісім місяців. "Херсон удома. Люди чекали на нас вісім місяців. Вісім місяців, щодня йшла боротьба за кожен сантиметр нашої землі! І ось ми тут! Попереду багато роботи – розмінування, стабілізаційні дії, ремонти мереж. Усе це зробимо! Усе відбудуємо та відновимо", – написав він.

Удень 12 листопада про повернення в Херсон повідомили Нацполіція, СБУ й військова адміністрація. Вони розпочинають службові обов'язки. На відео, опублікованому головою ОВА Ярославом Янушевичем, чути, як сигналять машини. Він зазначив, що в місті "неймовірні настрої". Люди й далі святкують звільнення обласного центру на площі.

Відео, як вони співають і танцюють із прапорами, публікують також у мережі.

Площа Свободи – це місце, де херсонці навесні проводили масові мітинги проти російської окупації. Хроніку цих подій демонструє регіональна філія Суспільного.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст

Як читати ”ГОРДОН” на тимчасово окупованих територіях

 Читати