Пошук по сайту

€51.10
$44.88

+28 Київ

Війна в Україні

Суд дав три роки в'язниці "директорці школи" в Харківській області, яка допомагала окупантам 

Суд визнав винною в колабораційній діяльності 29-річну жительку Харківської області, яка під час російської окупації очолила школу в селі Гетьманівка Куп'янського району. Про це 16 серпня поінформувала Харківська обласна прокуратура.

За даними прокуратури, вона добровільно стала виконувачкою обов'язків "директора", проводила набір учителів і техперсоналу, приймала заяви від батьків про вступ дітей до школи. Жінка наголошувала, що навчальний процес здійснюватимуть за російською програмою з використанням російських підручників, ідеться в повідомленні.

"Вона наказала бібліотекарці з'їздити до школи в селище Шевченкове й отримати російські підручники для 1–11 класів, а також рюкзаки з російською символікою для учнів", – зазначили у прокуратурі.

Київський районний суд Харкова визнав жінку винною за ч. 3 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораціонізм) і призначив покарання у вигляді трьох років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в галузі освіти й займатися освітньою діяльністю на строк 15 років. Вирок можна оскаржити, додають правоохоронці.

Контекст

Як читати ”ГОРДОН” на тимчасово окупованих територіях

 Читати