В Україні запровадили екстрені вимкнення світла. Що відомо

У деяких регіонах України виникли проблеми з електропостачанням
Фото: depositphotos.com
Унаслідок атак країни-агресора Росії в п'яти областях України 25 червня виникли проблеми з електропостачанням. Про це повідомила пресслужба "Укренерго". Окупанти завдавали ударів по українських об'єктах у Донецькій, Харківській, Сумській, Херсонській і Запорізькій областях.
В "Укренерго" зазначили, що скрізь, де дає змогу безпекова ситуація, уже виконують аварійно-відновлювальні роботи.
Також у компанії вказали на рівень споживання електроенергії українцями, який протягом останніх днів демонструє тенденцію до зростання.
"Сьогодні, 25 червня, станом на 9.30 воно було на 3,7% вищим, ніж у цей час попереднього дня – у середу. Причина змін – утримання спекотної погоди на всій території України, що спонукає споживачів до активного використання кондиціонерів. Учора, 24 червня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 1% нижчим, ніж максимум попереднього дня – у вівторок, 23 червня", – ідеться в релізі.
Енергетики порадили перенести активне споживання енергії на денний час, до 16.00, і попросили ощадливо споживати електроенергію в період із 18.00 до 22.00.
Пізніше "Укренерго" сповістила про застосування аварійних вимкнень у Києві. Указано, що світла в частині районів столиці немає внаслідок технологічного порушення на одному з енергооб'єктів. Аварійні вимкнення застосовують для всіх категорій споживачів.
Станом на вчора, 24 червня, компанія не прогнозувала вимкнень світла.
Паблік "Реальний Київ" написав, що вимкнення торкнулися жителів правого берега. Їм надійшло повідомлення про знеструмлення поза графіком. ДТЕК інформував також про вимкнення на лівому березі.
Контекст
- Із 2022 року РФ регулярно атакує українську енергосистему. 2024 року Україна втратила понад 9 ГВт генерації.
- Восени 2025 року російські війська активізували удари по об'єктах української енергетики, унаслідок чого в дев'яти областях запровадили графіки аварійних вимкнень світла.
- У Міненерго зазначили, що Росія під час повітряних атак почала застосовувати тактику "поетапного відкушування", вибиваючи енергетику України регіон за регіоном.
- У Головному управлінні розвідки повідомляли, що окупанти хочуть знищити всю інфраструктуру (тепло, електроенергію) для того, щоб населення покинуло територію країни. "І це якраз ми й бачимо зараз у Сумській і Чернігівській областях", – наголосили у військовій розвідці України.
- 10 червня Reuters повідомляло, що незабаром в Україні можуть повернутися блекаути через дефіцит електроенергії після російських атак на енергосистему. Аналітики, яких цитувало агентство, зазначали, що погодинні вимкнення світла "стануть неминучими" і що дефіцит зможе виникати "навіть уночі".
Як читати ”ГОРДОН” на тимчасово окупованих територіях
Читати


