Звіт мінпраці США показав у 10 разів більше звичайного безробіття через погодні умови. Інвестори назвали це "mystery" і побігли

Фото: Anton Shvets / Facebook

Цікава інфа по поточній кризі на фондовому ринку.

Справа в тому, що Федеральна резервна система (ФРС) США – специфічний центробанк. Точніше не так. Вони найкращий центробанк, просто США не дуже звичайна країна.

Коротше, ФРС таргетує одночасно й інфляцію, і безробіття. У цьому є певна логіка, бо США – найбільший ринок світу. Далі дуже спрощене пояснення і частково навіть не вірне, але, щоб не писати окрему статтю, скажу так. Як там долари обертаються у світі, залежить, умовно, від того, як американці купують щось за долари у США. Відповідно, якщо безробіття зростає й американці менше купують, то ФРС треба щось робити.

Тому будь-які анонси по безробіттю у США – це маркер майбутніх рішень ФРС.

2 серпня мінпраці США вийшло із заявою, дуже неочікуваною, на фоні інших маркерів. Маркери ці є публічними, достатньо достовірними і варті довіри, а повідомлення мінпраці здається дивним щонайменше. Але мінпраці сказало, що рівень безробіття тепер дорівнює 4,3%, що є максимумом з 2021 року, коли йшло відновлення з COVID. Це прямо тривожна фігня (ладно, це п...здець), і ринок відреагував.

Але є певна проблема. З урахуванням того, наскільки безробіття є важливим, статистика по ньому у США складна. Наприклад, у статистиці традиційно є пункт про кількість людей, які не змогли працювати через погодні умови. Ну там, повені, урагани й усяке таке. США країна велика, й цей процент там зазвичай більш-менш постійний – типу там 50 тис. людей на місяць. Але в останньому звіті мінпраці тих людей виявилося аж 460 тис. Ну типу, в 10 разів зростання майже. Інвестори подумали, що це наслідок урагану Beryl, але мінпраці окремо сказало, що це не тільки наслідок урагану. Інвестори ох...їли й побігли.

Але відповіді, що сталося, досі немає, і є нормас розслідування по темі, де це все прямо називають "mystery". Це не так, щоб дуже впливає на перспективи кризи насправді, вона там якось окремо буде їхати. Але от на перспективи поточної партії у США має вплив, бо якщо попереду рецесія, то Демпартії буде боляче. І Трамп уже за це вхопився. Дуже цікаво буде дізнатися, що там у США сталося з безробіттям таке.

Источник: Антон Швець (Шуецький канал) / Telegram

Опубликовано с личного разрешения автора