Важливо битися у світі за непорушність принципу "нічого про Україну без України". За це повинні битися і влада, і опозиція
Очевидно, що Зеленський на цьому етапі свого президентства ще вірить, що з Путіним можна домовитися, і уникає чіткої лексики, вважає віцеспікерка українського парламенту Ірина Геращенко..
Краще пізно, ніж ніколи. [Президент України Володимир] Зеленський відреагував, нарешті, на загравання [президента США Дональда] Трампа і [президента Франції Еммануеля] Макрона з [президентом РФ Володимиром] Путіним. Відреагував, дочекавшись, коли і сам Макрон під тиском критики власних ЗМІ та позиції [канцлерки Німеччини Ангели] Меркель і [прем'єр-міністра Великобританії Бориса] Джонса, підкоригував свої реверанси Путіну.
Можна дискутувати щодо того, що заява Зеленського надто м'яка до країни-агресора, але очевидно, що Зеленський на цьому етапі свого президентства ще вірить, що з Путіним можна домовитися, і уникає чіткої лексики. На жаль, з Путіним домовитись неможливо, але то таке.
Я вітаю сам факт заяви. Очікуємо, що президент, його офіс і МЗС будуть реагувати на подібні виклики оперативніше, не чекати п'ять днів. Звичайно, зараз було б дуже важливо, аби президент Зеленський, не чекаючи зустрічі, провів телефонні перемовини із президентом Макроном, адже той з Путіним обговорював Україну. Важливо битися у світі за непорушність принципу "нічого про Україну без України". За це повинні битися і влада, і опозиція. Наша команда точно буде за це битися.
Також хочу висловити слова подяки професійності тих українських дипломатів, які самі, без нагадування згори, нагадали G7 про всі порушення РФ міжнародного права і непристойність для світових лідерів знаходитися в одній компанії з тим, хто розв'язав війну в Україні і Грузії.
РФ має піти геть із Криму і Донбасу, негайно звільнити заручників і моряків. Сподіваємося, хоча б це питання Макрон не забув підняти під час милих посиденьок з "європейцем" Путіним.
Джерело: Iryna Gerashchenko / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора