Ситуація з тиском силовиків на Sportbank – це яскравий приклад, коли банк зміг захистити і свою репутацію, і свої майнові й фінансові інтереси
Ситуація з тиском силовиків на Sportbank. Логічне майже завершення.
Отже, коротка передісторія. Використовуючи привід нібито зв'язків із РФ деяких працівників банку, силовики "наїхали" на сам банк як на юридичну особу. Була порушена презумпція невинуватості й завдано шкоди діловій репутації, тимчасово заблокована робота банку. Самі обшуки офісу банку в Києві проводилися ДБР на підставі рішення... Личаківського суду Львова. Було вилучено особисті гаджети персоналу й $30 тис.
І ось зараз силовики офіційно визнали помилковість претензій до Sportbank. Юридична служба банку отримала відповідні листи від ДБР та Офісу генпрокурора. У них зазначено відсутність порушень законодавства з боку юридичних осіб-засновників і кінцевих бенефіціарів банку.
Звісно, що силові дії силовиків завжди викликають негативну реакцію суспільства. Але в цьому випадку спрацювали правові механізми: після скандалу в медіа ДБР відмовилося від "послуг" Львівського суду для проведення слідчих дій у Києві. Тим більше, що сам Львівський суд відмовив Sportbank у розгляді клопотання про розблокування рахунків і відправив справу до Печерського суду.
Це яскравий приклад, коли банк зміг захистити і свою репутацію, і свої майнові й фінансові інтереси. Звісно, це заслуга юристів банку. Але це і приклад того, що завжди треба діяти за законом. Тим більше, коли йдеться про легальний бізнес: Sportbank уже більше ніж шість років на ринку, є прикладом сучасного необанку, розробленого на платформі обслуговувальної фінансової установи (на кшталт Mono).
Клієнтська база – понад 600 тис. клієнтів. 200+ робочих місць для українців. 80% доходу за рахунок кредитування. 30 млн грн податків на рік. Можна сказати, класичний середній бізнес в інноваційному сегменті.
Поки Sportbank – один із небагатьох, кому вдалося захистити себе від тиску силовиків. Позитивно, що в Україні існують правові механізми для захисту. Але погано, що такі випадки тиску на бізнес ще трапляються й інститут репутації в нас не захищений, а ті, хто його порушує, – не несуть за це відповідальності.
Источник: Алексей Кущ / Facebook