У жодному разі не струшуйте землю з голівок – інакше часник гнитиме. Експерти розповіли, як і де найкраще зберігати врожай

Часник чутливий до вологи, тому варто уникати його зберігання в місцях з великим рівнем вологості
Фото: s.sad.ua / Instagram

Автори українського Instagram-блогу про садівництво й городні роботи "Сімейний сад" 3 серпня в новій публікації розповіли, як зберігати часник, щоб він не згнив.

За словами експертів, після збирання врожаю в жодному разі не можна струшувати бруд із голівок часнику.

"Більше того, не можна відривати засохлі лусочки та бадилля. Це зумовлено тим, що поживні речовини з гички в найближчі шість тижнів перетікатимуть у голівку. Це у свою чергу вплине на стан самих голівок і поліпшить їхнє зберігання", – наголошують у пості. – Один із найважливіших аспектів зберігання часнику – відсутність вологості. Він надзвичайно чутливий до вологи, тому слід уникати зберігання його в місцях із великим рівнем вологості".

Найкраще часник зберігати в сухому і прохолодному місці з постійною температурою. Оптимальна температура для зберігання часнику – від 12 ºС до 15 ºС.

"Викопаний часник повинен знаходитися в добре провітрюваному місці. Оптимальний варіант – у плетених кошиках, сітках або в підвішених мішках, на дерев'яних настилах, які забезпечать вільну циркуляцію повітря, – зазначили експерти. – Уникайте пластикових упаковок, оскільки вони не забезпечують необхідної циркуляції повітря".

Досвідчені городники, щоб часник не гнив, рекомендують розкласти голівки впереміж із листям м'яти і шавлії.

"Регулярно перевіряйте збережений часник на наявність м'яких або зіпсованих ділянок. Видаліть будь-які плісняві або пошкоджені зубчики, щоб запобігти поширенню", – порадили автори публікації.

Контекст:

Зазвичай часник починають збирати із середини липня до кінця серпня, але точні строки збирання врожаю залежать від сорту і клімату.

Точною ознакою того, що часник час викопувати, експерти називають дозрівання насіннєвої коробки на стрілках. Для цього досвідчені городники під час обривання стрілок залишають кілька рослин зі стрілками. Щойно коробка лопається, а насіння висипається, часник можна викопувати.