Як готувати рибу, щоб не заразитися гельмінтами і паразитами. Дієтологиня розповіла правила безпеки
Щоб не заразитися паразитами й гельмінтами, вживаючи рибу, її необхідно попередньо або термічно обробити, або заморозити. Про це 2 квітня в Instagram Stories розповіла українська дієтологиня Світлана Фус.
За словами експертки, заморожувати філе риби перед засолюванням потрібно на кілька днів. Для цього очищену і промиту рибу кладуть у поліетиленовому пакеті в морозильну камеру.
"Після трьох днів за мінусової температури рибу дістають із морозилки та залишають за кімнатної температури до повного розморожування. Потім солять", – пояснила Фус.
У разі термічного оброблення риби дієтологиня рекомендує компенсувати "Омега-3" жирні кислоти з інших джерел, таких як лляна олія або горіхи.
Контекст:
За словами нутриціологині Анжеліки Рибко, є кілька видів риби, яка містить опісторхи – печінкові паразити. Вони можуть уражати печінку людини. Зараження опісторхозом стається в разі вживанні в їжу напівсирої риби. Нутриціологиня зазначила, що йдеться про такі види риби, як лин, тарань, сазан, лящ, жерех, краснопірка, піскар, підуст, густера.
Експертка наголосила, що небезпечною для здоров'я людини також буде велика хижа риба – акула, риба-меч, тунець, макрель, марлін, оскільки в ній містяться важкі метали ртуть і кадмій.