"1000 днів війни. Мій шлях". На конкурс есе музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова надійшло понад 4 тис. робіт

Імена переможців конкурсу оголосять 20 грудня 2024 року на сайті музею "Голоси Мирних"
Фото: shutterstock.com

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова завершив збір есе на конкурс "1000 днів війни. Мій шлях". Про це інтернет-виданню "ГОРДОН" повідомила пресслужба Фонду.

"Отримано понад 4 тис. робіт з усіх куточків України. Ми вдячні всім учням, студентам та викладачам, які поділилися своїми спогадами й почуттями про 1 тис. днів війни", – ідеться у пресрелізі.

Імена переможців оголосять 20 грудня 2024 року на сайті музею "Голоси Мирних". Автори найкращих есе – як учні, так і вчителі – отримають подарунки та цінні призи. Найталановитіші твори визначить експертне журі, до складу якого увійшли видавець, засновник і керівник видавництва "Саміт-Книга" Іван Степурін, поетеса Тетяна Власова, актор і ведучий Олексій Суханов та акторка, ведуча і продюсерка Даша Трегубова.

Команда Фонду зазначила, що есе, які надійшли на конкурс, вражають життєвими сюжетами, глибокими висновками та майстерністю.

"Пам‘ятаю свою прабабцю. Вона дивилася на нас із таким теплом, що іноді ми, правнуки, дивувалися: звідки в цієї кволої старенької скільки любові? А вона увесь час повторювала: "Дітоньки, тільки б не було війни!" Ми, звісно, кивали головами, щоб не образити бабусю, а самі думали: "Яка війна?! ХХІ століття! Ми живемо в цивілізованому світі". І ось минуло кілька років, і ця страшенна проклята війна дихнула на кожного з нас пекельним полум’ям. Вона спопелила наші мрії і сподівання, обпалила серця й душі. І ці опіки вже ніколи не загояться", – написала 15-річна Надія з Полтави.

Найкращі роботи конкурсу стануть частиною музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова – найбільшої у світі колекції історій про війну в Україні, яка містить уже понад 120 тис. історій із перших вуст.

Організатором конкурсу є Фонд Ріната Ахметова за підтримки державної наукової установи "Інститут модернізації змісту освіти" та Міністерства освіти і науки України.

Контекст:

Поділіться своєю історією про війну на порталі музею або на безплатній гарячій лінії 0 (800) 509 001.