Арестович відреагував на звинувачення у пропаганді сексизму й насильства проти жінок і пригрозив "юридичними наслідками"
Український блогер, колишній радник Офісу президента України Олексій Арестович 28 вересня в коментарі "BBC News Україна" відреагував на звинувачення в сексизмі й заклику до насильства проти жінок із боку українських блогерок Емми Антонюк і Яни Брензей.
Передісторія скандалу
Антонюк і Брензей придбали два платні семінари Арестовича і 25 вересня в новому випуску свого YouTube-проєкту "Палає" заявили, що на своїх лекціях у "Школі мислення "Апейрон" він пропагує сексизм і закликає до насильства проти жінок.
Як докази вони оприлюднили фрагменти заяв Арестовича.
"Жінка на психологічному рівні собі не належить. Це розколота істота, – говорить в одному з фрагментів відео Арестович, звертаючись до чоловіків. – Під виглядом турботи й заради власного задоволення, щоб менше переживати тривогу, жінка йде на службу до сатани, щоб їй було зручніше. Щойно ви перестали дивитися на [чоловіка] як на бога – усе, ви його кастрували, позбавили його творчих сил. Жінка, як казав мій один знайомий, на чоловіка має дивитися як на ідола. І вимазувати періодично своєю жертовною кров'ю йому губи".
Антонюк наголосила, що такі висловлювання Арестович озвучує лише на закритих платних семінарах і не публікує відкрито, а також навела ще кілька його цитат.
"Як на мене, це пряма пропаганда насильства проти жінок", – наголосила вона.
"Хлопчики, поки нас дівчатка не чують і ми можемо з вами нормально й відверто поговорити. От скажіть, що хочеться зробити із цими створіннями? Придушити! Причому душити, не відпускаючи. Спочатку, звичайно, хочеться трахнути, а, коли набридне, звикли або наїлися, далі хочеться придушити нахрін, просто задушити, щоб її ніколи не було. І після цього не розмикати пальців років зо три, поки гарантовано не задушиш. Правильно? Із цим їхнім ниттям, із тривожністю, зі спробами контролювати, каструвати, нікуди не пускати, – сказав Арестович, звертаючись до слухачів своїх лекцій. – Чому це не можна душити? А як же задоволення, яке ми отримаємо? Ви про нього подумайте! Довготривале задоволення!"
Продовжуючи лекцію, Арестович розповів, що потрібно, на його думку, робити з жінкою, коли вона "дракон і намагається виносити мозок".
"У момент, коли жінка на вас кричить, дряпає, намагається випити всі соки, зробити вас винним і каже: "Скажи хоч що-небудь, сволото?" – що ви повинні робити? Варіантів два – відійти подалі, кинути гаманець, сказати: "Іди, купи собі все, що хочеш". Варіант два – обійняти її мовчки. І варіант три – обійняти й трахнути", – заявив він.
Народна депутатка Інна Совсун 27 вересня у Facebook заявила, що, прочитавши розшифрування його висловлювань, звернулася до поліції із заявою про скоєння кримінального злочину.
"Я написала заяву до правоохоронних органів щодо вчинення Олексієм Арестовичем кримінального правопорушення, передбаченого ст. 300 Кримінального кодексу: розповсюдження відеопродукції, що пропагує культ насильства та жорстокості, – написала вона. – Час закінчувати із цим "цирком", уже давно не смішно".
Коментар Арестовича
За словами Арестовича, оприлюднена Антонюк і Брензей інформація є "спрямованою атакою на репутацію". Він зазначив, що "атака була зроблена дуже топорно, а люди, які її робили, дуже поспішали".
Блогер заявив, що його цитати, які оприлюднили Антонюк і Брензей, "вирвані з контексту", а свої висловлювання назвав жартом. Арестович зазначив, що має 17-річний досвід роботи в театрі й підкреслив, що семінари – це "доволі творчі заняття", де він, зокрема, вдавав перед слухачами чоловіка з претензіями до жінок.
Колишній радник Офісу президента заявив, що його закритий семінар насправді був присвячений тому, як "жінкам протистояти чоловікам, яких він зобразив на відео".
Арестович додав, що звинувачення на його адресу з боку Антонюк і Брензей матимуть "певні юридичні наслідки".
"BBC News Україна" зазначає, що Арестович надав редакції доступ до лекцій, які купили й переглянули Антонюк і Брензей.
"Редакція уважно вивчить лекції й згодом опублікує свою позицію", – ідеться в публікації.
Контекст:
Арестович народився у Грузії. Освіту здобув в Одеському інституті Сухопутних військ (зараз Військова академія Одеси). З 1999-го до 2005 року працював у Головному управлінні розвідки. Вивчав психологію й теологію, працював актором театру і кіно.
З 2014 року Арестович активно коментував в українських ЗМІ події на воєнну тематику, зокрема війну на Донбасі, а також писав про це у Facebook. 2017 року він зізнався, що публікував неправдиву інформацію про ситуацію в Україні.
У жовтні 2020 року Арестовича призначили радником з інформаційної політики у тристоронній контактній групі щодо врегулювання ситуації на Донбасі. У грудні глава Офісу президента Андрій Єрмак призначив його своїм позаштатним радником із питань стратегічних комунікацій у сфері нацбезпеки і оборони.
У жовтні 2021 року Арестович визнавав, що має погану звичку – "ляпати зайве".
У січні 2023 року Арестович звільнився з ОП після скандалу, пов'язаного з його словами про ракету, яка поцілила в багатоповерхівку у Дніпрі.