"Були налякані, поранені, обгоріли". Суровцев, який рятує тварин, поділився своєю історією з музеєм "Голоси Мирних"

Суровцев купив житло в Ірпені за два місяці до початку війни
Фото: surovtsev.alexei / Instagram

Український актор Олексій Суровцев з березня 2022 року рятує котів і собак, яких покинули люди в містах Київської області Ірпені та Бучі. Свою історію Суровцев розповів для музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Суровцев переїхав до нової квартири, яку купив у місті Ірпінь, за два місяці до повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Після початку війни актор хотів записатися до тероборони, але його не взяли через брак місць. Після цього Суровцев вирішив самостійно допомагати евакуюватися людям із міста.

За словами Суровцева, рятувати тварин він почав після того, як допоміг вивезти кота, забутого господарями у машині. Про його існування актор дізнався з оголошення.

"Я дуже люблю тварин, але не думав, що евакуювати їх доведеться в таких масштабах. Максимально у мене було 600 заявок тільки по Ірпеню", – зізнався Суровцев.

Актор зізнався, що намагаючись знайти та вивезти котів, він кілька разів потрапляв під обстріли.

"Найскладніше було знайти тварину. Було таке, що вони ховалися в гіпсокартонних стінах, у стелі. Були налякані, поранені, обгоріли. У будинку, що догоряє, спускався в підвал, рятував кошенят", – поділився спогадами Суровцев, який сам себе називає "котоматусею".

Це прізвисько він придумав після того, як побачив плакат із зображенням величезного чоловіка, який тримає на руках кошеня. На плакаті був напис: "Ти можеш бути брутальним мужиком, але для свого кошеняти ти завжди будеш бородатою матусею".

За словами Суровцева, під час війни він відчуває, що на своєму місці, а порятунок тварин називає покликом душі.

Після звільнення Київської області від російських окупантів Суровцев створив притулок для врятованих тварин та допомагає влаштовувати їх у нові сім'ї.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова – це найбільший у світі архів історій мирних жителів України, які постраждали від війни. Архів музею вже нараховує понад 25 тис. історій.

Розповісти свою історію можна так: написати її на своїй Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних, #розкажіть_свою_історію та запросити друзів і рідних приєднатися; відвідати портал музею і натиснути "Розповісти історію"; зателефонувати на безплатну гарячу лінію 0-800-509-00.