Голлівудські актори досягли угоди з кіностудіями і припиняють страйк

Страйки в Голлівуді розпочалися 2 травня
Фото: ЕРА

Голлівудські актори досягли попередньої угоди з великими кіностудіями припинити страйк, однією з вимог якого було підвищення зарплати. Про це 9 листопада повідомляють у заяві, опублікованій на сайті Гільдії американських сценаристів (WGA)

"Вітаємо переговорний комітет із досягненням попередньої угоди після 118-денного страйку для вирішення проблем, із якими зіткнулися актори", – ідеться в публікації.

Новий трирічний контракт, зазначає агентство Reuters, оцінюють у понад $1 млрд, він передбачає підвищення мінімальної зарплати й новий бонус за участь у потоковому перегляді. Угода також передбачає захист від несанкціонованого використання зображень, які створив штучний інтелект.

Контекст:

2 травня страйк розпочали голлівудські сценаристи. Основною вимогою страйку був перегляд заробітних плат через появу стримінгових сервісів на ринку праці. Також гільдія наполягала на введенні обмежень на використання штучного інтелекту у творчому процесі.

Сценаристи стверджували, що стримінги використовують їхні послуги за менші гроші, ніж кіно- чи телеіндустрія. Зокрема, протестувальники скаржилися на те, що їм недоплачують за роботу в "мінікімнатах" – це місце, де команда сценаристів розбиває історію серіалу на серії та сезони. Таку кімнату збирають перед початком зйомок, потім працівників розпускають і не надають доступу до роботи в кожному епізоді. Тому змінюється заробітна плата.

Страйк сценаристів уже вплинув на те, що було зупинено виробництво багатьох серіалів, шоу й фільмів, наприклад Saturday Night Live, "Дивні дива", "Емілі в Парижі", "Останні з нас" та інші.

13 липня до страйку сценаристів приєдналися профспілка Гільдії кіноакторів США і SAG-AFTRA.

Через страйк також було перенесено церемонію вручення премії "Еммі", заплановану на 18 вересня.

24 вересня Гільдія американських сценаристів (WGA) завершила страйк, уклавши попередню угоду про новий трирічний контракт з Альянсом виробників кіно й телебачення (AMPTP), який представляє великі студії та стримінгові сервіси.