"Я не могла просто виїхати і чекати на перемогу". Джамала розповіла свою історію музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова
Спочатку Джамала разом із чоловіком і дітьми дві доби добиралася до Тернополя, але, коли окупанти почали обстрілювати аеропорт, вирішила їхати за кордон.
"Чоловік довіз мене з дітьми до румунського кордону, його ми перейшли пішки, на іншій стороні нас уже зустрічали друзі сестри. Були черги, але ми пройшли хвилин за 30. На інших кордонах люди чекали по 15–16 годин", – розповіла Джамала.
За словами співачки, її чоловік після цього ще протягом кількох днів допомагав іншим жінкам із дітьми дістатися пункту пропуску, а згодом створив волонтерську організацію на підтримку українських захисників.
Джамала, опинившись за кордоном, вирушила з концертами багатьма закордонними містами.
"Я не могла просто виїхати і чекати на перемогу. Я повинна робити те, що від мене залежить. Я можу співати, говорити, пояснювати людям, що таке війна, – розповіла вона. – Вважаю, що кожен, хто виїхав, може щось робити: виходити на мітинги, створити волонтерську організацію. Бажаю нам якнайскоріше зустрітися із близькими, обійняти всіх і святкувати нашу перемогу".
У серпні співачка повернулася в Україну.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова – це найбільший у світі архів історій мирних жителів України, які постраждали від війни. Архів музею вже нараховує понад 25 тис. історій.
Розповісти свою історію можна так: написати її на своїй Facebook-сторінці з хештегами #Голоса_Мирных, #расскажите_свою_историю та запросити друзів і рідних приєднатися; відвідати портал музею і натиснути "Розповісти історію"; зателефонувати на безплатну гарячу лінію 0-800-509-00.