"Наша ферма горіла, вибухала, тварини втікали". Співробітник екоферми під Києвом розповів свою історію музею "Голоси Мирних"

Мащенко: Я народився в Криму, моя мама росіянка. Але під час війни в мене з'явилася ненависть до таких людей, і нічого більше
Скріншот: civilvoicesmuseum.org

Російські окупанти вперше обстріляли екоферму, розташовану в селі Ясногородка Київської області, 27 лютого. Тоді загинули вісім страусів та кілька баранів, а співробітники, які встигли сховатися в укритті, нарахували 18 вибухів. Історію про те, як люди під час обстрілів рятували тварин, що мешкають на фермі, розповів для музею "Голоси Мирних" заступник директора екопарку Олександр Мащенко.

За словами Мащенка, через кілька днів після першого обстрілу на ферму прибули бійці тероборони та створили блокпост, наказавши співробітникам терміново евакуюватися. Щоб тварини і птахи, які залишилися, могли сховатися, їх випустили з вольєрів.

Наступного дня в село увійшли російські окупанти – тоді загинуло п'ятеро українських захисників.

"Ми дізналися, що вся наша ферма горіла, вибухала, тварини втікали. Я попросив знайомого з дачного селища поряд приходити та годувати тварин. Він розсипав комбікорм, наливав воду", – згадує Мащенко.

За словами заступника директора, найстрашніші дні були тоді, коли співробітники не мали змоги допомогти своїм підопічним.

Коли почалися сильні обстріли, годувати тварин уже не було кому, деякі тварини загинули. Мащенко зазначає, що завдяки тому, що тварин випустили з вольєрів, частина з них змогла втекти в ліс та вижила.

Після звільнення Київської області від російських окупантів ферму розмінували. Тварин, які залишилися, вивезли в безпечне місце, потому співробітники взялися за відновлення.

Мащенко розповів, що деяких тварин знаходили за 20 км від ферми – вони були побиті, обгорілі. Убитих поховали.

"Я народився в Криму, моя мама – росіянка. Але під час війни в мене з'явилася ненависть до таких людей, і нічого більше", – резюмував Мащенко.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова – це найбільший у світі архів розповідей мирних жителів України, які постраждали від війни. Архів музею вже налічує понад 25 тис. історій.

Розповісти свою історію можна так: написати її на своїй Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних, #розкажіть_свою_історію та запросити друзів та рідних приєднатися; відвідати портал музею та натиснути "Розповісти історію"; зателефонувати на безкоштовну гарячу лінію 0-800-509-00.