"Я прикинулася мертвою, бо невідомо, що було б". Жителька Бучі поділилася історією з музеєм "Голоси Мирних"
Жителька Бучі Ольга 10 березня вийшла по воду, і її поранили російські окупанти. Дві доби вона пролежала на вулиці й вижила тільки завдяки тому, що прикинулася мертвою. Свою історію Ольга розповіла музею "Голоси Мирних", її можна подивитися та послухати за посиланням.
За словами жінки, коли вона опинилася в центрі міста, один із окупантів, який був у військовій машині, вистрілив у неї. Жінка отямилася, коли було вже темно – ноги не рухалися. Двоє окупантів відтягли її з дороги й кинули біля будівлі.
"Вони підняли мене під руки, потягли під будівлю і там кинули. Думали, що я мертва. Я прикинулася мертвою, бо невідомо, що було б", – розповідає жінка.
Місцевий житель знайшов її біля будівлі 13 березня і на будівельній тачці відвіз до лікарні.
Оглянувши пацієнтку, медики заявили, що куля влучила у хребет, роздробила кістку й пошкодила спинний мозок, що спричинило знерухомлення нижньої частини тіла. Сама куля опинилася на стінці аорти.
Наразі Ольга проходить реабілітацію у Німеччині, після чого планує повернутися до України.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова – це найбільший у світі архів історій мирних жителів України, які постраждали від війни.
Розповісти свою історію можна так: написати її на своїй Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних, #розкажіть_свою_історію та запросити друзів і рідних приєднатися; відвідати портал музею й натиснути "Розповісти історію"; зателефонувати на безплатну гарячу лінію 0-800-509-00.
2 квітня Київську область звільнили від окупантів.
У населених пунктах регіону знайдено сотні вбитих мирних жителів. За даними станом на 17 липня, в Київській області виявили 1346 тіл цивільних. Більшість із них убили з вогнепальної зброї. Ще 300 людей вважають зниклими безвісти.