Художниця Морозюк розсталася з Романом Гринкевичем після того, як його батькові оголосили підозру у створенні злочинної організації

Гринкевич освідчився Морозюк у жовтні 2023 року у Венеції
Фото: sonya.moroziuk / Instagram

Українська художниця Соня Морозюк розсталася зі своїм нареченим – львівським бізнесменом Романом Гринкевичем, якого підозрюють у корупції. Про це вона заявила 17 січня в Instagram.

"Ми не будемо однією родиною. Я не візьму прізвище Гринкевич. Я не буду з людиною, яка зрадила мою країну. Я вірила. Зараз мені гидко, відчуваю себе обманутою і використаною. Я оберу бути чесною перед собою. І залишуся Сонею Морозюк, – заявила вона. – За період наших стосунків від Романа я отримала два подарунки – обручку і кольє. Ці речі я продам, а кошти – на ЗСУ".

Морозюк додала, що більше нічого від сім'ї Гринкевичів як подарунок не отримувала.

"Усі підозри в тому, що я нібито отримувала ще щось від Романа або членів його родини – квартири, машини, нерухомість, що завгодно, – я відкидаю й готова доводити це в суді і як завгодно. Обіцянка подати декларацію залишається в силі. Дякую всім, хто вірить у мене як у людину з мораллю і принципами", – резюмувала вона.

Гринкевич освідчився Морозюк у жовтні 2023 року у Венеції (Італія).

Фото: sonya.moroziuk / Instagram

 

Контекст:

29 грудня 2023 року на сайті Державного бюро розслідувань з'явилася інформація про затримання львівського бізнесмена, одного з найбільших постачальників Міністерства оборони України, який пропонував $500 тис. одному з керівників Головного слідчого управління ДБР. Хабар пропонували за сприяння в поверненні майна, вилученого в підконтрольних йому компаній під час розслідування кримінального провадження.

"Бюро порушило кілька місяців тому кримінальне провадження за фактом оборудок із закупівлями одягу й білизни для ЗСУ. Компанії львівського бізнесмена виграли 23 тендери на постачання Міністерству оборони одягу більше ніж на 1,5 млрд грн, – ідеться в повідомленні. – Під час слідства було встановлено, що до виконання оборонних замовлень були залучені підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займалися будівництвом і не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення і зберігання речового майна для потреб Міністерства оборони, що призвело до збитків бюджету, за попередніми оцінками, на 1,2 млрд грн і зриву постачань".

За попередніми оцінками, сума збитків може сягати понад 1 млрд грн. "Українська правда" повідомила, що йдеться про Ігоря Гринкевича. Після цього український журналіст Євген Плінський заявив, що син Ігоря Гринкевича Роман Гринкевич "зароблені на корупційних підрядах Міноборони гроші тупо вкладав у свою наречену, українську художницю Соню Морозюк".

Після скандалу в мережі Морозюк тиждень не коментувала того, що відбувається, закривши свою сторінку в Instagram. Згодом вона заявила, що знайома з Романом Гринкевичем лише п'ять місяців. За словами художниці, бізнесом свого нареченого вона не цікавилася. Морозюк зазначила, що "якщо звинувачення на адресу Романа, що було вкрадено державні кошти для ЗСУ, виявляться правдою", то вона з ним більше не зможе бути разом.

"Мене звинувачують у "відмиванні грошей". Яких грошей? Де ці мільярди, де ці банківські переводи, які мали б ходити через мої рахунки? У мене немає рахунків за кордоном, прихованих статків, нічого. Ставити моє прізвище поряд із "виведеним мільярдом" – це просто брехня. Я до статків Романа не маю жодного відношення, бо ми не подружжя", – резюмувала вона.

9 січня МОУ оголосило про розірвання контрактів із компаніями Гринкевича. 11 січня ДБР повідомило про арешт майна сім'ї та підконтрольних компаній Гринкевича.

17 січня Державне бюро розслідувань повідомило про нову підозру Ігоря Гринкевича, директорів підприємств і представника компанії (загалом – п'ятьох фігурантів). Їх підозрюють у завданні державному бюджету України збитків на майже 1 млрд грн. Підозра стосується махінацій із закупівлями одягу й білизни для ЗСУ.

Гринкевичу та його спільникам оголосили підозру у створенні й участі у злочинній організації й у заволодінні чужим майном через зловживання довірою (шахрайство), вчиненому в умовах воєнного стану в особливо великих розмірах злочинною організацією. Усіх фігурантів затримано, вирішують питання щодо обрання їм запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.