"Нетребко напередодні війни дуже хвилювалася". Монастирська приголомшила позицією скандальної співачки
Українська оперна співачка Людмила Монастирська в інтерв’ю інтернет-виданню "ГОРДОН", яке опублікували 24 липня, розповіла, що бачилася з російською співачкою Анною Нетребко напередодні повномасштабного вторгнення країни-агресора Росії в Україну.
Монастирська розповіла, що разом із Нетребко в лютому 2022 року була в Неаполі (Італія), де вони виконували партії в опері "Аїда".
"Так от, Нетребко дуже хвилювалася, казала постійно: "Хоч би тільки не було війни, хоч би тільки не почали бомбити". Мені це тоді було дуже дивно, бо я взагалі не могла зрозуміти, про що мова", – зізналася українська співачка.
Вона додала, що чула ці слова від російської артистки приблизно у 20-х числах лютого.
"Потім Анна поїхала з Неаполя саме десь 24-го, точно не пам'ятаю, а я залишилася, бо моя вистава 26-го була", – поділилася Монастирська.
Контекст:
Нетребко занесли в базу сайта "Миротворець" за "пособництво терористам і російським окупантам, а також за антиукраїнську пропаганду".
3 березня 2022 року Нетребко звільнили з Метрополітен-опера через те, що вона "не відмовилася від своєї публічної підтримки Путіна, поки він веде війну з Україною".
30 березня артистка заявила, що засуджує напад РФ на Україну. "Я категорично засуджую війну в Україні, і мої думки із жертвами цієї війни та їхніми сім'ями. Моя позиція зрозуміла. Я не є членом якоїсь політичної партії і союзником будь-якого лідера Росії. Я визнаю і шкодую, що мої минулі дії або заяви могли неправильно витлумачити", – написала вона.
Після цього Новосибірський державний академічний театр опери і балету заявив, що скасовує раніше заплановані концерти Нетребко. "Артистка зробила заяву із засудженням дій нашої держави. Проживання в Європі й можливість виступати на європейських майданчиках для неї виявилися важливішими, ніж доля батьківщини", – пояснили в театрі причину скасування виступів.
У вересні під час виступу Нетребко в Берлінській державній опері активісти провели акцію протесту, звинувативши артистку в підтримці Путіна.