Полуничний зефір з кінзою. Легкий рецепт корисного десерту

Зефір можна їсти за годину після приготування
Фото: depositphotos.com
Український кулінарний експерт Євген Клопотенко 7 грудня на своїй сторінці в Instagram поділився рецептом приготування полуничного зефіру з кінзою.

"Давайте так: ви здатні приготувати зефір. Ось просто візьміть і повірте. Для цього вдумайтеся в те, що є зефір. А зефір – це просто збиті білки з цукром, фруктовим пюре та желюючою речовиною. Ця речовина називається агар-агар (як желатин, але добувається з водоростей) і продається вона у звичайних супермаркетах. Усе. Це майже як зробити желе, тільки замість соку беремо білки та фруктове пюре. І ніякої магії не треба", – написав він.

Інгредієнти: чотири білки, 80 г цукру (для білків), 150 мл води, 12 г агар-агару, 300 г цукру (для сиропу), 100 г рідкого меду, 10 гілочок кінзи, 250 г полуничного пюре (можна використовувати заготовлене раніше пюре) зі свіжозамороженої полуниці.

Його треба збити з кінзою. У сотейник налити воду, додати мед, агар-агар і нагріти, поки маса стане схожою на кисіль. Суміш потрібно постійно помішувати. Всипати 300 г цукру та тримати на вогні ще дві хвилини. Додати полунично-кінзове пюре і варити на середньому вогні п’ять хвилин. Збити білки з 80 г цукру в пишну піну. Влити туди невелику кількість полуничного сиропу, продовжуючи збивати. Продовжити збивання ще дві хвилини.

Тепер треба діяти швидко. Масі надати форму зефіру та викласти її на пергамент. За чотири години зефір ідеально підсохне. Але їсти його можна вже за годину.

"Немов хмаринки, розціловані янголами. Коли зефір підсохне, то його можна обваляти в цукровій пудрі (пів склянки) з крохмалем (1 ст. л.). Але мені подобається, коли зефір голєнький", – наголосив експерт.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Ievgen Klopotenko (@klopotenko)

Контекст:

У 2015 році Клопотенко став переможцем п'ятого сезону кулінарного проєкту "МастерШеф" на каналі СТБ. Після перемоги в шоу телеканал запросив шеф-кухаря як експерта в кілька телевізійних проєктів.

Клопотенко є співзасновником соціального проєкту Cult Food, мета якого – зміна культури харчування.

20 квітня 2021 року він увійшов до списку людей, які впливають на майбутнє світової гастрономії 50 Next, презентованого The World's 50 Best Restaurants.